Новини

Успешен старт на състезателната година за карате клуб „Спартак”

Състезателите на плевенския карате клуб „Спартак”  направиха първият старт за годината на силния международен турнир в Сърбия „ ИППОН Купа”, Лесковац. Турнирът е ежегоден – провежда се вече 10 години и събира над 20 клуба от балкански държави, сред които и България – информира Милена Кирниколова – треньор на плевенския клуб. И тазгодишното му издание беше с впечатляваща организация – 36 клуба от 5 държави – Черна гора, Сърбия, Македония, България и Босна. Състезанието се провежда по правилника на  WKF (Световна карате федерация). Тази година клуб „Спартак” взе участие с 11 състезатели в 4 дисциплини – ката и кумите индивидуално и ката и кумите отборно.

Златни медалисти са Стефани Ангелова – два златни медала на ката и кумите с безапелационни победи във всички срещи, Натали Йонкова –първа на кумите девойки 15-16 г. до 55 кг. с 4 убедителни победи, Ивайло Боев – златен медал при юноши 17-19-г. в категория над 75 кг.

Златен медал спечелиха и момчетата ни 2008-2007 г. в отбора ни по кумите в състав Тихомир Тодоров, Великослав Василев и Анатолий Стефанов. Те реализираха 3 победи по пътя към златото.

Сребърни медали спечелиха Великослав Василев в дисциплината  ката – 3 победи и 1 загуба на финала от македонския състезател. Отборът на плевенчани по ката в състав Великослав Василев, Стефани Ангелова и Тихомир Тодоров достигна до среброто с 3 победи и 1 загуба – каза още за радио „Плевен” Милена Кирниколова. Бронзовите медали, спечелени от състезателите са общо 10. Ценни са победите на Ивайло Василев, 7 г. ката; Георги Цветанов, 7 г. ката; Борис Пашкулски , 8 г. ката и кумите; Денислав Димитров, 8 г. ката, Анатолий Стефанов, 9 г. кумите; Тихомир Тодоров , 10 г. ката; Великослав Василев , 10 г., кумите и Ивайло Боев 17 г., ката.

Втория отбор по кумите при децата в състав Денислав Димитров, Цветан Данов и Аниел Гочев, също спечели бронзови медали, след като победи в първите два кръга и загубиха на полуфинала с точкова разлика.

Треньорите на клуба – Милена Кирниколова и Маринела Петрова изказаха мнение, че тази година ще бъде още по-успешна за състезателите им от предходната 2017 г. предвид показаното добро техническо ниво още на първото състезание за година и  въпреки неблагоприятните ниски температури.