Новини

Нова загуба регистрираха плевенските баскетболисти

Отборът на Академик (София) поднесе голямата изненада в XXIV кръг от редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Спартак (Плевен) със  101:73. Иван Алипиев изигра добър мач и завърши с 27 точки, Александър Милов  – 16 точки и 10 борби, а Йордан Минчев също приключи с двойни показатели – 15 точки и 11 борби. Момчетата на Георги Давидов започнаха двубоя с желание за победа и още в първата четвърт успяха да си осигурят аванс от 13 точки – 29:16. Домакините запазиха комфортната си преднина – 53:38 на почивката. Младите „студенти“ предрешиха изхода на двубоя в своя полза до голямата степен през третата част, когато отново използваха по-добре шансовете си и достигнаха до 22 точки преднина – 73:51. От гостите най-добра успеваемост показа Константин Коев – 20 т., с двуцифрен резултат завършиха мача в Правец Милен Дудев, Герасим Николов и Николай Маринов. Следващият двубой на „Спартак“ е на 18 април. Плевенските баскетболисти гостуват във Варна на „Черно море Тича“.