Новини

Клуб „Гунди“ с победа на старта на Държавното първенство

Футболният отбор „Гунди” започна първенството при момичетата до 16 години с победа. Плевенчанки се завърнаха от Тетевен, където успяха да победят „Светкавица” с 3:2. Това беше началото на участието им в Държавното първенство на елитната група при девойките до 16 години, която стартира през тази година – информира Сотир Пецанов – треньор на плевенския футболен клуб „Гунди”. В първенството са включени 12 – те най-добри тима от страната, сред които е и „Гунди”.

Плевенските момичета са успели да открият резултата още през първото полувреме с гол на националката Наталия Баракова, след което домакините от „Градешница” са изравнили, а първото полувреме е завършило при резултат 2:1, след като Наталия Баракова е отбелязала втори гол в противниковата врата. След почивката плевенчанки са затвърдили водачеството си в резултата с трети гол на Весела Петкова, а крайното 3:2 е било оформено минути преди последния съдийски сигнал след изпълнение на пряк свободен удар от момичетата на „Светкавица”. „За нас тази победа е много важна, тъй като това е началото на Държавното първенство за девойки, в което имаме амбициите да се представим достойно!” – каза за радио „Плевен” треньорът на плевенчанки Сотир Пецанов и добави, че следващата среща е на 1 май срещу един от силните отбори при девойките – НСА – София. Двубоят ще се играе в столицата, а първият домакински мач на футболен отбор „Гунди” е на 7 май, на стадион „Плевен”. Съпернички на домакините ще бъдат момичетата от „Севлиево лейдис”. Треньорът Сотир Пецанов и момичетата от клуб „Гунди” се надяват, че техните успехи ще бъдат забелязани от благодетели, които ще вложат финансови средства, необходими за представянето им в първенството на страната. Те са сред 12-те избрани формациии и е подобаващо да имат екипи, средства за пътуване по време на първенството, материална база за подготовка и възстановяване.