Новини

Нови успехи записаха плевенските ориентировачи

И тази година държавното първенство донесе много призови места за плевенските състезатели на СКО ”Север” по спортно ориентиране. Първенството 12 – 18 години и „Мастърс 35 +” се проведоха в продължение на три дена и бяха организирани от СК„ БРАУН ТИМ“ – Велико Търново, съвместно с  Българска Федерация по ориентиране. Те преминаха в малкия градски парк на Лясковец, хижа „Чумерна”/прохода Елена – Твърдица/ и хижа „Буковец”. В 12 –то издание на състезанията впечатляват групите на 12-годишните – при момичетата те бяха 53 състезателки, а при момчетата – 60.

През първия ден радост за плевенските оринтировачи донесе класирането на Мартин Минков, който се изкачи на стълбичката на победителите при мъже – 40. Освен третото му място, още едно престижно класиране записаха плевенчани – второ и трето място на Калоян Иванов и Здравко Колев при 14-годишните. Много добри резултати показаха още Петър Вутов – четвърти при М-50 и Вилиана Гургурова – четвърта при Ж-14. Цветелина Цветанова и Катерина Минкова заеха девето и десето място при 16-годишните, а Елвина Иванова остана втора при Ж-50, като само 8 секунди я деляха от първата – Петя Колева.

Сигурни и напористи влязоха плевенските ориентировачи през следващия ден на дългата дистанция. Калоян Иванов пребори конкуренцията при 14-годишните и грабна златния медал, а Здравко Колев остана шести. Много добро класиране имаха Цветелин Велков  и Никола Иванов при М-16 – девето и десето място. Пламен Райков се пребори за третото място при М-40, а при 50 – годишните Елвина Иванова стана пета, Милен Гургуров – шести. Призови класирания имаше за плевенчани и през третия ден – щафетните бягания. Калоян Иванов, Вилиана Гургурова и Здравко Колев станаха първи, а трети Катерина Минкова, Диана Иванова и Цветелина Цветанова. При 16- годишните щафетата на Плевен е пета, а при 12-годишните – осма. Можете да видите и чудесната усмивка на победителя!