Новини

Още една загуба записа баскетболният „Спартак“

Без Уладзимир Крисевич и с традиционно къса скамейка плевенският баскетболен отбор „Спартак” записа нова загуба от „Левски Лукойл”. Домакините играха равностойно през трите части, но в четвъртата за пет нарушения напусна играта капитанът Герасим Николов, а силите на Константин Коев и на Николай Маринов се изчерпаха, тъй като те волю-неволю изиграха целия мач. В края на срещата, която достави удоволствие на феновете със сърцатата  игра на спартаковци, треньорът Александър Дяковски вкара младите и те завършиха двубоя.

До почивката двата тима се движиха близо в резултата. Първата част завърши с 20:22, а втората – 45:51. Но през третата и четвъртата гостите убедително увеличиха разликата и крайното 80:104 е красноречиво. „Спартак” отново показа много точен мерник от далечно разстояние, като отбеляза 15 тройки. След този мач „Спартак”  продължава да е на дъното в класирането само с една победа от 19 мача, докато „Левски Лукойл” е с 14 победи и 5 загуби.

За плевенчани най-резултатен бе Константин Коев с 26 точки. Николай Маринов отбеляза 16, а с 11 – Ивко Ивков. Седем баскетболисти на гостите завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатен бе Омари Гудул с 19 точки,  Неманя Милошевич със 17 , по 12 вкараха Кийт Клантън и Божидар Аврамов,  по 10 – Павлин Иванов, Асен Великов и Дарил Браянт.

Залата отново огласяха детски гласове на фенове от СУ ”Пейо Яворов” – Плевен, дошли да гледат баскетбол по инициативата „Да подкрепим плевенският „Спартак”.

Водени от своя преподавател по физическо възпитание Мариян Георгиев в края на срещата те имаха възможност да се ръкуват с плевенските баскетболисти и да получат автографи. В следващия кръг „Спартак” е домакин в зала „Балканстрой” на „Рилски спортист”, а „Левски” – на „Берое” в зала „Универсиада”. Срещите са определени за 31 март и 2 април.