Новини

Баскетболистите на “Спартак” най-после се добраха до победа

След като през целия сезон плевенските баскетболисти записваха само загуби в първенството на Националната лига, тази събота / 20 януари/ момчетата на треньора Александър Дяковски най-накрая спечелиха домакинския си мач с „Академик” /София/ и така зарадваха феновете, на които доста дълго се наложи да чакат успешни двубои за плевенчани. Още в началото на срещата и двата тима показаха бърза и резултатна игра и така пътвите десет минути завършиха 31:29. Успешната игра на младите баскетболисти на Георги Давидов като че ли подсказаха на домакините, че трябва да вземат нещата в свои ръце и през вторите десет минути те нанизаха 26 точки срещу 9 на противника. На почивката двата тима се оттеглиха при 57:38. След като усетиха превъзходството на домакините, което на моменти осигуряваше конфортна преднина от 20 и повече точки разлика в резултата, двата отбора заиграха за удоволствие. Така спартаковци нанизаха общо 16 тройки от 24 опита, а баскетболистите от „Академик” – 11. За „Спартак” най-резултатен беше Уладзимир Крисевич с 26 точки, с 21 завърши  Константин Коев. Коев успя да реализира 5 тройки, по четири изработиха Милен Дудев и Николай Маринов. От гостите Иван Алипиев завърши срещата с 18 точки, Марин Маринов и Георги Дамянов записаха по 9.

Разбира се, в зала „Балканстрой“ имаше солидна подкрепа, която бе възнаградена в края на срещата с автографи! Така „Спартак“ /Плевен/ вече има първа победа в редовния сезон на Националната баскетболна лига с убедителния резултат 111:71. След този кръг плевенчани остават в дъното на временното класиране с 13 загуби и 1 победа – общо 15 точки. Водач е „Рилски спортист” /Самоков/ с 25 точки – 11 победи и 3 загуби. В следващия кръг „Спартак” гостува  на „Черно море Тича” /Варна/. Мачът е от 18 ч., на 27 януари, във варненската зала „Христо Борисов”.