До края на този месецхора с увреждания щемогат да подадатмолби за безплатни едногодишни винетки. От заплащането натаксатаса освободени лицата с 50 и над 50%намалена работоспособност или инвалидност, както и лицата или семействата, отглеждащи деца с трайни увреждания до 18-годишна възраст и до завършване на средно образование, но не по-късно от 20-годишна възраст.
Подобни новини
„Валди” /София/ стана носител на купа „Трети март”
Празник на спорта, празник на паметта се проведе на 17 март в „Скобелев парк”, където преди 140 години дойде освобождението не само на Плевен, но и на България. А награждаването на победителите в републиканския старт от календара на Българската федерация по спортно ориентиране ще остане паметен както за състезателите, така и за ръководителите на 29-те […]
„Сега вече знаете” информира плевенчани за „Болестта на Бехтерев”
Информационен ден във връзка със социално значимото заболяване, познато като „Болест на Бехтерев”, ще се проведе на 4 юли, събота, в хотел „Ростов” в Плевен. Кампанията е под наслов „Сега вече знаете” и ще започне в 13.00 часа. Тя се организира от Българско сдружение на болните от болестта на Бехтерев и има за цел да повиши информираността на обществото за едно малко познато и трудно за диагностициране заболяване, за живота и проблемите на страдащите от него, както и да запознае с тази болест, засягаща млади хора на възраст от 18 до 35 години.
Един от основните проблеми е късното диагностициране – на медицинските специалисти отнема между 6 и 8 години за поставяне на диагнозата. Причините за това най-често са неясните симптоми, късното насочване на хората към медицински специалист – ревматолог и липсата на информираност.
Плевенчани паркират по-разумно след пускането на „паяка”
«Гражданите и гостите на града се научиха да паркират по-разумно и да бъдат по-добри шофьори», това заяви директорът на Центъра за Градска мобилност Плевен Иваница Бояджиева по време на отчета на резултатите след въвеждането на наказателните мерки за нарушителите. Нарастване на броя на пуснатите SMS-и за паркиране отчете тя, както и приходи от продажба на талони за паркиране.
Данните показват, че от 1 август до 30 септември служителите са преместили принудително 323 автомобила, средно по 42 дневно са били поставените блокиращи устройства “скоба”. Нараснал е и броят на изпратените SMS-и за паркиране – те са били над 240 дневно. За двата месеца са продадени 34 хил. талона за паркиране, което прави над 700 на ден, уточни Иваница Бояджиева. Директорът на Центъра за Градска мобилност допълни, че основният приход след въвеждането на платеното паркиране, се е увеличил три пъти, а постъпленията са над 36 хил. лв. на месец. „Идеята ни не е да имаме приходи основно от налагане на санкции, но е време именно санкциите да действат дисциплиниращо на водачите. Те трябва да знаят, че има правила и ако не ги спазват, ще бъдат глобени”, каза още Иваница Бояджиева.
Тихомир Илчев