Волейболистките ни продължават участие в квалификационни турнири

Волейболистките младша възраст на „Спартак 96” записаха две загуби и една победа в турнира, провел се в Казанлък. Той е квалификационен за отборите, класирали се до този момент на трето място и определя участниците в Държавното първенство по волейбол. Марияна Костова, треньор на плевенчанки,  каза за Радио „Плевен”, че момичетата са играли притеснено и не са показали онова, което могат. Проблем е била и контузията на разпределителката Николета Паунова, което допълнително е натоварило психически младите волейболистки. „Спартак 96” беше надигран от софийския „Звезди 94” и ВК „Казанлък” с 3:0 гейма и е спечелил с 3:1 срещу „Ботев” /Ихтиман/. По думите на Марияна Костова ще има още един турнир на така наречените „трети” и класирането на първия и втория в него ще определи участниците на финалите.