Новини

Баскетболистите на „Спартак“ записаха домакинска победа

Домакинският двубой на баскетболния „Спартак” срещу столичния „Академик” тази събота не премина без сътресения в зала „Балканстрой”.

Традиционно домакините започнаха срещата от календара на Националната баскетболна лига с изнасянето на топката от подрастващи състезатели на плевенската школа, след което петицата на „Спартак” започна взривно и натрупа, макар и малък аванс. Първите десет минути завършиха при резултат 21:15.

А през вторите домакините вдигнаха оборотите и преднината им на моменти достигна 18 точки.

Третата част на двубоя просто разочарова феновете на „Спартак”, тъй като столичани стегнаха редиците и нанизаха няколко тройки, а домакините не намираха противодействие срещу атаката им.

Така четвъртата част започна при равен резултат и гонитбата за победа даде предимство на „Спартак” благодарение на по-големия опит на баскетболистите. В последните секунди Коев наниза една тройка и преднината им се съхрани до последния съдийски сигнал.

Крайният резултат е 91:85/21:15, 26:17, 13:27 и 31:26/. Денислав Вутев завърши с 18 точки, 17 вкара Георги Бързаков (5/9 от тройката). Цветослав Острев приключи с 15 точки и 13 асистенции, а Николай Върбанов освен деветте си точки и осем борби направи 4 чадъра и 3 асистенции. 20 за Академик вкара Цветомир Чернокожев, с 19 завърши  Андрей Иванов. Следващият домакински мач на плевенчани е на 15 декември с „Левски Лукойл”, които са водачи във временното класиране. „Спартак” са шести с две победи и две загуби / 316:337/.