Новини

Силно представяне на каратеките от Спартак-Плевен на международен турнир по олимпийско карате

В сръбския град Лесковац се проведе Международен турнир по олимпийско карате „ Иппон куп Лесковац”. 19 състезатели на плевенския клуб Спартак-Плевен взеха участие в състезанието, което събра 34 клуба от България, Македония, Сърбия и Черна гора – информира сенсей Милена Кирниколова. Състезателите спечелиха 2 златни, 6 сребърни и 10 бронзови медали. Взеха участие във всички състезателни дисциплини – ката индивидуално, ката отборно и кумите индивидуално. Най-атрактивно бе участието на отбора ни по ката при най-малките род. 2010-2009 г., които след 3 победи и 1 загуба с 2:1 съдейски гласа , отстъпиха на финала и се класираха на второ място сред достойната конкуренция от 15 отбора. Имената на отбора  са Теодора Иванова – 7 г., Дариан Абди – 8 г. и Ивайло Василев – 7 г.  „Отлично представяне в последното за сезона състезание. Състезателите ни показа умения да се адаптират бързо към различни състезателни правилници, каквита са правилниците по шотокан карате- до и по олимпийско карате” , коментираха треньорите Милена Кирниколова и Маринела Петрова. Предстои заслужена почивка, след което нов сезон за подготовка, като първото състезание по правилника на олимпийско карате ще е силния международен турнир „ Никон Опен”, което ежегодно се провежда в София и събира над 800 състезатели от повече от 15 държави. Ето имената на победителите:

Александър Иванов – кумите 1 място , Елка Панайотова – кумите 1 място, Цветан Данов – ката 2 място, Стефани Иванова – кумите 2 място, Максимилиан Рупчански – ката 2 място, Гергана Атанасова – кумите 2 място, Габриел Рупчански – кумите 2 място. Ката отборно 2010-2009 – 2 място Теодора Иванова, Дариан Абди и Ивайло Василев, Виктор Павлов – ката 3 място, Максимилиан Кошериков – кумите 3 място, Теодора Иванова – кумите 3 място, ката 3 място, Йоан Тонов – ката 3 място, Ивайло Василев – ката 3 място, Денислав Трифонов – ката 3 място, Дариан Абди – ката 3 място, Красимира Илиева – ката 3 място, Илхан Василев – кумите 3 място.