Новини

Баскетболистите на  “Спартак”  отново остават на дъното

Въпреки сърцатата игра и стремежът за победа, плевенските баскетболисти отново отстъпиха в собствената си зала. Мачът с „Академик Бултекс 99” започна в тяхна полза и първите 10 минути завършиха при резултат 28:23. Този факт като че ли рано окрили домакините и те постепенно, макар и минимално, отстъпиха инициативата на пловдивчани. Така на почивката „Академик” поведе с две точки и до края на срещата не отстъпи водачеството. Гостите оформиха 8 точки разлика през третата част, а след последния съдийски сигнал се поздравиха с победа – 97:88. След приключването на 17-я кръг от първенството на Националната баскетболна лига „Академик Бултекс 99” е един от четирите отбора, които имат двуцифрен брой победи и е на трето място във временното класиране. „Спартак” остава последен с една победа и загуби в останалите срещи, а статистиката показа, че четиримата от отбора, ръководен от Александър Дяковски са играли повече от 30 минути. Късата резервна скамейка отново се оказа решаваща, тъй като много малко не достигна на домакините да играят равностойно с пловдивчани. Мартин Дурчев записа 25 точки и 8 борби за победителите, 19 плюс 9 добави Никола Маравич, а 12 и 9 – Димитър Димитров. От отбора на „Спартак” в игра влязоха седем баскетболисти, като Николай Маринов отбеляза  24 точки, от които 4 тройки, 16 и 6 борби записа Константин Коев, а 15 точки и 11 борби регистрира Уладзимир Крисевич. И още една вест, която дойде от Косово – Александър Груев ще доиграе сезона в България, като ще носи екипа на „Академик Бултекс 99” – информира Bgbasket.com. Двете страни се разбраха през седмицата, след като „Академик” се раздели с друг гард – Шакир Смит. Още тогава пловдивчани обявиха, че чакат договорка с нов играч на позицията, и сега от клуба обявиха официално, че става дума именно за Александър Груев. Груев започна сезона в Башкими, но след няколко месеца ходене по мъките в Косово се раздели с отбора и се прибра в България. До края на редовния сезон  “Спартак” няма среща, а в 18-я кръг „Академик Бултекс 99” играе в пловдивската зала „Сила” на 10 февруари с „Берое”.