Плевенските баскетболисти започнаха сезона с победа

Бихме я нарекли „сладка”, защото беше много необходима за самочувствието на домакините, които през този сезон започнаха с добре комплектован състав и класни състезатели. Но напрегнатата обстановка и големият залог можеха да изиграят лоша шега на „Спартак”. Началото беше добро за плевенчани и те поведоха, но сините бързо изравниха играта, водени от Павлин Иванов, който нижеше точка след точка. Така първата част завърши при резултат 21:19.

Втората чeтвърт подложи на изпитание домакините, които правеха доста грешки и закономерно губеха на почивката с 38:42. Развръзката дойде в края на мача, когато се развихри Мартин Маринов и тройката, която отбеляза, като че ли демобилизира баскетболистите на „Левски”.