Футболистите на „Спартак” най-после измъкнаха победа

Като последен шанс за изплуване определиха съботната среща на стадион „Плевен” всички, които обичат футболната игра. Защото „Спартак” се беше закотвил около чертата на изпадащите тимове и само победи биха могли да оставят плевенчани в професионалната група преди края на полусезона. Това стана ясно още след първия съдийски сигнал, когато с една от първите атаки домакините успяха да преодолеят вратата на Мирослав Радев, и Цветомир Тодоров откри за 1:0. Това стана във втората минута.

Атаките на „Спартак” се редяха една след друга и това даде възможност на нападателя Григор Долапчиев на два пъти да преодолее вратаря на гостите – в 38-та и 48-та минута. Така резултатът стана класически – 3:0 и до края на мача не се случи нищо интересно и изненадващо.

Трябва да отбележим и гола на гостите в 74-та минута – дело на Мирослав Енчев.