Огромен интерес към първия турнир по лека атлетика „Децата на Плевен”

Над 250 деца от всички плевенски училища взеха участие в първия турнир по лека атлетика „Децата на Плевен”, който бе организиран от клуба по лека атлетика „Спартак”. Малчуганите, на възраст от 10 до 14 години, участваха в четири дисциплини – бягане на 60 м., скок дължина, скок височина и скок от място. За класиралите се на първите три места във всяка дисциплина имаше медали. Победителите в скока на височина пък получиха златна, сребърна или бронзова монета.

Проявата мина под патронажа на областния управител Илиян Йончев, който я откри, а накрая награди победителите.

Комплексен победител в бягането на 60 метра стана Йордан Попов от Спортно училище, който финишира за 7.47 секунди. Попов спечели и първото място в скока на височина, преодолявайки 160 см. При момичетата най-бърза бе Симона Радева от СОУ „П. К. Яворов”, която финишира за 8.25 секунди.