1 178 са одобрените до момента молби за отпускане на еднократна целева помощ за първокласници в Плевенска област. Броят на децата, които ще получат помощ, е 1 202. Това съобщи Рени Караиванова, директор на Регионална дирекция „Социално подпомагане” в Плевен.И уточни, че общият брой на подадените молби е 1 450, като 12 от тях са получили отказ, а 260 са в процес на обработка.
Подобни новини
Българската Коледа в Плевен – на 16 декември
Благотворителният концерт в подкрепа на Българската Коледа ще бъде на 16 декември от 19.30 часа в зала „Катя Попова”. Това съобщи заместник-председателят на Младежкия форум и председател на Младежкия парламент Митко Башинов. Той потвърди участието на актьорите Мариан Вълев и Веселин Плачков, но запази в тайна имената на останалите гости.
Областният управител поздрави за 55-годишнината ПГ ПСТТ „Георги Раковски”
„Днес българският бизнес, българското предприемачество се нуждаят от добре подготвени, образовани и мотивирани кадри. А тези хора се обучават именно в професионалните гимназии като вашата”. С тези думи се обърна областният управител на област Плевен Ралица Добрева към дошлите на тържеството по повод 55 години от основаването на ПГ ПСТТ „Георги Раковски”.
Общинският съвет на Плевен прие Бюджет 2017
След продължителен и тежък дебат Общинският съвет на Плевен прие днес Бюджет 2017. Бюджетът бе приет с гласовете на 31 от съветниците, въздържал се – 1, против – няма.
Размерът на Бюджет 2017 е общо 82 165 349 лв. приходи и толкова разходи. Приходите за държавни дейности през годината ще бъдат 46 521 381 лв. – толкова са предвидени в Закона за държавния бюджет на Република България за 2017 г. Планираните постъпления от имуществени и други данъци през годината са в размер на 16 355 000 лв. В разходната част на бюджет 2017 заложените разходи за делегирани от държавата дейности са 46 521 381 лв., за местни дейности – 32 272 018 лв., за дофинансиране на държавни дейности с местни приходи – 3 371 950 лв.

