Новият главен художествен ръководител на Северняшкия ансамбъл за народни песни и танци Красимир Кондов встъпи в длъжност днес, съобщават от Община Плевен. В първия си работен ден той се е представил официално на кмета Георг Спартански. „Разчитам на комисията в преценката й да класира на първо място най-добрия професионалист от кандидатите и Ви давам пълен карт бланш да работите за авторитета на Северняшкия ансамбъл. Важното е ансамбълът да го има, и то с целия му потенциал и колорит”, каза по време на срещата кметът.
Красимир Кондов беше избран след проведен конкурс през м. март, на който се явиха общо четирима кандидати. До втория етап бяха допуснати двама. Кондов получи 148 от максималните 150 точки.
Седем от децата от дом „Детелина” от днес са в центъра за настаняване от семеен тип за деца/младежи на ул. „Гургулят” № 32. Центърът е с капацитет 14 деца, останалите ще влязат в новия си дом до дни, стана ясно на седмичното оперативно заседание на ръководството на Община Плевен. Два от центровете за настаняване от семеен тип за деца/младежи с увреждания в Плевен бяха трансформирани в такива за настаняване на деца без увреждания, решиха общинските съветници по предложение на кмета Георг Спартански. Преобразуването е с дата 1март 2016 г.
В изпълнение на дейностите по проекта „Разширяване на мрежата от резидентни социални услуги в общността за деца в риск (изграждане на 6 центъра за настаняване от семеен тип за деца, изведени от специализирани институции)”, финансиран по Оперативна програма „Регионално развитие” (2007-2013), Община Плевен изгради и оборудва 6 нови центъра за настаняване от семеен тип.
До момента функционираха 4, в които има 23 деца и младежи с увреждания и 35 без увреждания. За останалите два центъра – на ул. „Гургулят” № 32 с капацитет 14 места, и на ул. „Трите бора” № 23 също с 14 места, нямаше насочени деца/младежи с увреждания.
В началото на януари Община Плевен започна изпълнението на проект „Оптимизиране на общинските политики и практики за местно и регионално развитие с участие на всички заинтересовани страни”. Проектът се финансира от Оперативна програма „Административен капацитет”. Стойността му е 79 807 лв., като помощта, отпускана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд е безвъзмездна. Реализацията на дейностите по проекта ще продължи 9 месеца. Това стана ясно на специална пресконференция днес в Община Плевен по повод старта на дейностите по проекта, чийто ръководител е секретарят на общината Бранимир Мирчев.