Юношите /старша възраст/ на общинския футболен клуб „Спартак” Плевен достигнаха до четвъртфиналите на Държавното първенство за 2015 година. Техен съперник е отборът на „Локомотив” – София. Първата среща е тази събота, 13 юни, от 18.00 часа на столичния стадион „Требич”. По регламент победителят от четвъртфиналите се определя след изиграването на два двубоя.
Подобни новини
Плевенски музиканти с поредица от образователни концерти
	Музиканти от Плевенска филхармония започнаха поредица от образователни концерти, наречени „Карнавал на животните”. Изпълнителите представят музикална приказка по произведения на Камий Сен-Санс. В програмата са включени откъси, посветени на различни животни, а по време на тяхното изпълнение децата се запознават с различни музикални инструменти. Водещ на програмата е Асен Антонов.
НПО и местните власти ще избират нов обществен съвет
	   Неправителствените организации ще обсъдят в понеделник, 18 януари, на Общо събрание отчета за работата на Обществения съвет през четиригодишния период – 2011 – 2014 година. Общественият съвет има задачата да обединява усилията на неправителствените организации и местната власт за решаването на важни въпроси и разработването на проекти с обществена значимост, каза за радио „Плевен” Юлия Йорданова, организационен секретар на съвета.
Дарение зарадва деца от защитено жилище
	   Много радост и детски усмивки имаше днес в защитеното жилище на плевенската улица „Бяло море”. По инициатива на „Крейзи кидс помага, помогнете и вие!”, плевенска фирма дойде при децата с подаръци – предимно книжки, тетрадки, учебни пособия, необходими за първия учебен ден. Болшинството от малчуганите в жилището са ученици, а едно от тях е в предучилищна възраст.
За да се отблагодарят за вниманието и подаръците, децата бяха подготвили специална програма с песни, научени в училище и в защитеното жилище. Милена Габрова – представител на фирмата осигурила подаръците за децата, каза за радио „Плевен”, че се надява с настоящото дарение да привлече вниманието на плевенския бизнес и на други свои колеги да се отзоват и да помогнат на децата. И добави, че това е първото дарение от фирмата, на която тя е представител, и се надява да има още такива дарителски кампании, в които да се включат. „Нека направим така, че всички деца да имат необходимите неща за първия учебен ден и да допринесем с каквото можем за това!” – каза още Милена Габрова.

