Новини

Плевенски ориентировач е сред националите до 16 г.

Състезателят от плевенския клуб по спортно ориентиране „Север“ Здравко Колев получи правото на участие в Европейското юношеско първенство. То ще се проведе от 27 до 30 юни, в Гродно / Беларус /. Във възрастовата група до 16 г. Здравко, Калоян Иванов и Никола Иванов от клуб „Север“ събираха точки от контролните състезания, за да заемат призовите места в класирането сред връстниците си.

Така след петото изпитание само Здравко Колев се нареди на престижното трето място и ще може да участва в европейското състезание заедно с първия – Преслав Щерев и втория – Калоян Петров. Калоян Иванов също се представи много добре в изпитанията, но след последната контрола остана пети. Никола Иванов също се състезава достойно в надпреварите за намиране на място в Националния отбор на България, но остана по точки на девето място.

При 16-годишните Вилияна Гургурова от клуб „Север“ е 13-та. На Европейското юношеско първенство ще участват Велина Коева, Емили Александрова и Яна Пенева.