Административен съд Плевен организира Ден на отворените врати на 12 май, понеделник. Той ще се проведе от 11.00 до 15.00 часа в сградата на съда на ул. „П. Р. Славейков” № 21. всички, които желаят да се включат в инициативата, може да посетят институцията и да се запознаят с организацията на работа в съда. Ще бъдат представени аспекти от работата на съдиите, съдебните служители и отделните служби.
Подобни новини
Започват проверки заради отсечени от берачи на липов цвят дървета
Повече от 1 000 дървета липа са отсечени в землищата на селата Ласкар, Ралево и Николаево от събиращи цъфналия цвят берачи. За проблема алармира инж. Иван Мариновски, началник-сектор „Земеделие и гори” в Община Плевен, след като лично е обходил няколко от местностите, съобщава сайтът на Община Плевен. „По-голяма част от дърветата не са общинска собственост, намират се в частни имоти, но, при положение че става дума за тотално унищожение, е обезпокояващо”, коментира инж. Мариновски. Той обясни, че у берачите на цвят са намерени количества много над разрешените. Съгласно Закона за лечебните растения всеки има право в рамките на един ден да събира до половин килограм липов цвят в свежо състояние. За извършване на търговска дейност с липовия цвят са необходими разрешителни от собственика на масива, където ще се бере.
Президентът ще се консултира със специалисти по скандалния параграф 12
„Обещал съм на българския народ да налагам вето само с аргументи”, така президентът Росен Плевнелиев отговори в Плевен на журналистически въпрос дали ще наложи вето на параграф 12 от Изборния кодекс, касаещ огласяването на бившите сътрудници на Държавна сигурност и Военното разузнаване, както и на Националната разузнавателна служба.
Кадетите до 16 г. загубиха и двата си мача в зала „Балканстрой”
Момчетата до 16 г. на баскетболния отбор „Спартак” пропуснаха възможността да спечелят поне един от двата двубоя като домакини. Тази събота, 16 януари, в зала „Балканстрой” кадетите до 16 години отстъпиха на „Чавдар” – Троян и „Етър 49” – Велико Търново. И докато в срещата с „Чавдар” момчетата на старши треньора Борислав Генков имаха възможност да вземат победа, то срещу болярите нямаха никакъв шанс.

