Съвременният фотограф трябва да бъде находчив и конкурентоспособен, защото всичко става за части от секундата и са нужни бързи решения и композиции. Добрият фотограф трябва да се научи да изважда най-важното от ситуацията, в която се намира. Това е мнението на един от доайените в бранша – фотографа-художник Иво Хаджимишев, който е автор и на аранжимента на откритата първо в Плевен изложба на БТА с кадри от българската история.
Подобни новини
Златното момиче на плевенското карате отново се завърна с престижни награди
Състезателката от плевенския карате клуб „Петромакс” Ивет Горанова се завърна от открит шампионат в Хърватска с два златни медала. Тя изигра девет срещи в две категории – сеньори и жени до 21 години и пребори съперничките си безапелационно. Друга каратека – Кристина Цветанова от Свищов също донесе златен медал в своята категория. На открития шампионат […]
От фондовете на Държавен архив: Учителят Цветан Ятански
На 15 септември училищата в страната ни отвориха врати за стотици хиляди български деца готови да почерпят от извора на знанието. Днес ще Ви представим един от тези, които са призвани да посяват знанието у бъдещето на тази нация, а именно учителят Цветан Ятански.
Цветан Николов Ятански е роден на 5 август 1925 г. в бедно семейство в село Новачене, Плевенско. Основно образование завършва в родното си село. През 1944 г. и гимназия – в Никопол. Поради липса на средства не продължава веднага образованието си. В периода 1945-1947 г. се завръща на село и след отбиване на военната си служба работи там като комисар по продоволствието. През 1947 г. бива приет в Шуменския педагогически институт. След като успешно завършва първата година, поради липса на учители в гимназиите, е изпратен да преподава физика в училището в Гиген, Плевенско. Това се случва през учебната 1948/1949 година Ятански е един от най-добрите студенти в института и заради това му е разрешено да се яви на изпитите за втората година от следването си задочно. В Гиген той учителства и следващата учебна година, през която завършва Шуменския педагогически институт. От учебната 1950/1951 г. кариерата му на учител продължава в гимназията в Никопол. Отново преподава физика.
Дарете кръв-спасете живот!, призовават от РЦТХ – Плевен
Районният център по трансфузионна хематология в Плевен изпитва остра нужда от кръводарители. На сутрешната оперативка е станало ясно, че има спешна нужда от В Отрицателна кръвна група. Д-р Анелия Цочева, директор на Центъра по трансфузионна хематология в Плевен се обърна тази сутрин към слушателите на Радио 1 – Плевен с призив да дарят кръв. Ако […]