На церемония в зала „Катя Попова” снощи бяха връчени традиционните награди на Община Плевен по повод 24 май – Деня на българската просвета и култура и славянската писменост. Кметът Георг Спартански поздрави всички присъстващи и заяви, че народ без култура не е народ. „Ако я има България, то е заради хора като вас, заради будителите на духа” . Спартански сподели новината, че плевенските специализирани гимназии, ПМГ „Гео Милев” и Профилирана гимназията с преподаване на чужди езици имат най-високия успех в цялата страна.
Подобни новини
Очакваме четири делегации за Празника на Плевен
Четири чуждестранни делегации от побратимени на Плевен градове ще очакваме да пристигнат за 15 май. Това съобщи началникът на отдел „Връзки с обществеността и протокол“ – Светлана Костадинова. За Празника на Плевен бяха изпратени покани до всички побратимени градове, като заявки за участие в тържествата са потвърдили от руския Ростов на Дон, полския Плоцк, и македонските Битоля и Кавадарци. За всяка от делегациите Община Плевен е подготвила като подарък новия рекламен филм за Плевен.
Очаква се потвърждение за участие в Празника на Плевен да даде и председателят на Народното събрание Цецка Цачева.
Управителният съвет на АДО „Дунав” заседава в Плевен
Управителният съвет на Асоциацията на Дунавските общини „Дунав” заседава в залата на Община Плевен. Присъстваха председателят на асоциацията и кмет на Русе Пламен Стоилов, заместник-председателите – Момчил Спасов, кмет на Белене, и Станислав Благов – кмет на Свищов, изпълнителният директор Мария Цанкова, членовете Емил Бебенов – кмет на Никопол, проф. д-р Димитър Стойков – кмет на Плевен, Николай Христов – кмет на Две могили.
МОН удължи ученическата ваканция до понеделник
5 и 6 януари (четвъртък и петък) се обявяват за неучебни дни за цялата страна със заповед на вицепремиера и министър на образованието и науката в оставка Меглена Кунева. Причините са влошената епидемиологична обстановка, по-ефективната превенция срещу грипа и метеорологичните прогнози за сериозни снеговалежи и минусови температури в цялата държава.
Учениците от всички училища трябва да се върнат в класните стаи на 9 януари (понеделник). Пропуснатият учебен материал ще се наваксва чрез преструктуриране на учебното съдържание. Ще бъдат създадени условия учениците да могат да се явят на олимпиади и състезания в неучебните дни.

