Още един голям турнир в леката атлетика ще влезе в календара на Българската федерация, след като ръководството на клуба по лека атлетика „Феникс 2004” – Плевен възстанови престижното състезание „Плевенска панорама”. Освен, че носи името на историческия паметник на културата, по време на пребиваването в града състезателите имаха възможност да разгледат Панорама „Плевенска епопея 1877 г.” благодарение на съдействието на ръководството на дирекция „Военноисторически музеи” и да се запознаят с епичните боеве по време на Руско-турската война. А закритата лекоатлетическа писта събра над 160 лекоатлети от 15 клуба и гости от Димитровград /Сърбия/, с които плевенският спортен клуб поддържа приятелски отношения и осъществява разменни гостувания за участие в лекоатлетически турнири.
Подобни новини
Балетната школа и Студиото за класически танци организират коледни открити уроци
Традиционните коледни открити уроци на Балетната школа и Студиото за класически танци при читалище „Съгласие 1869” ще се проведат тази седмица. Всяка година школата прави тази инициатива за родители, близки и приятели на децата, разказва художественият ръководител Маня Николова.
В школата се обучават над 100 момичета на възраст от 4 до 19 години. Всички те ще покажат наученото през годината, като изненада за всички гости ще бъде специалният коледен танц, който са подготвили с техните преподавателки. Най-голямата атракция за малките си остава посрещането на Дядо Коледа.
Библиотекарка 20 години издирва автор на портрет
Кой е нарисувал портрета на Петър Ненков, окачен в библиотеката на читалище „Съгласие”? Това е въпросът, който повече от двайсет години си задава библиотекарката Рени Сахатчиева. Портретът е престоял дълго време в хранилищата заедно с портрети на Нестор Марков и Иван Данов – други заслужили деятели на библиотечното дело в страната. Рени Сахатчиева обича да се рови в хранилищата, така в края на 80-те години попаднала на забравения портрет. Извадили го, почистили го и го окачили на стената, известно време обаче тя дори не подозирала кой е нарисуваният. Никой от старите ми колеги не знаеше, споделя библиотекарката. След време попада на една био-библиография на Стоянка Каменополска, издадена от библиотеката, и в нея вижда репродукция на портрета, така установила, че това е първият библиотекар и уредник на библиотеката към читалището – Петър Ненков. Оттогава все подпитвам кой го е рисувал. Бях добра позната с художника Христо Бояджиев и съжалявам, че не успях да го попитам дали не е негов, казва Сахатчиева.
Цветан Цветанов: За малките общини най-важно е да се пребори статуквото
„Предстоят може би най-важните за хората избори – местните. Те винаги разкриват перспективата – или за добро, или да падне статуквото в една община, в която виждаме, че през последните години няма никаква промяна. В общини като Гулянци има много страх и популизъм, хората са изстрадали и се хващат за най-малката надежда, която може да се даде популистки”. Това заяви на среща с жители на община Гулянци Цветан Цветанов – Председател на Парламентарната група на ГЕРБ и зам.-председател на партията.
Той подчерта, че от ГЕРБ говорят истината и винаги са казвали какво могат да постигнат в един управленски мандат. „За Гулянци най-важното днес е да избере кмет, който е управленец, със силен екип, за да може да се навакса в новия програмен период. И това е Цецо Луканов”, каза още Цветанов.