Медиците от УМБАЛ „Д-р Георги Странски” в Плевен участваха в учебно мероприятие, което имаше за цел да припомни и обучи медицинския персонал как се действа при пожар и обгазяване, възникнали вследствие на терористичен акт, съобщават от лечебното заведение. Обучението е било водено от д-р Петко Стефановски, началник на Спешно отделение към болницата, като в него са участвали и пожарникари. Д-р Стефановски е изяснил на присъстващите, че независимо дали има бомбен атентат в града, в близост до болницата или направо в сградите й, медицинският персонал трябва да знае какви са полевите действия и стъпки, които трябва да предприеме, натъкне ли се на пострадал.
Подобни новини
Четири медала за лекоатлетите на клуб „Георги Дъков” от турнир във Варна
Два сребърни и два бронзови медала извоюваха лекоатлетите на клуб „Георги Дъков” – Плевен на проведения мемориален турнир „Огнян Илиев”. Надпреварата по хвърляния беше във Варна. Носители на сребърните медали са Александър Стоенчев в хвърлянето на копие при старшата възраст и Геновева Иванова – в същата дисциплина и възрастова група. С бронзови отличия са Полина Макаева в мятането на диск при старшата възраст и Даниел Кънчовски на диск при момчета до 16 години.
На нова детска площадка се радват малчуганите в жк „Дружба”
По покана за откриване на обособена детска площадка зад бл. 422 в жк „Дружба” присъства навръх 6 септември – Деня на Съединението, кметът на Община Плевен Георг Спартански. Със собствени средства и колективни усилия от пролетта досега родители, баби и дядовци и деца са разчистили общинския терен, подравнили са го и са направили игрище за […]
Стартира проектът „Букварче, бъди ми другарче”
В село Бохот 40 деца от малцинствени етнически групи на 3 – 4-годишна възраст ще бъдат приобщени към образователния процес. Още 50 малчугани на 5 и 6 – години, ще бъдат подготвени за постъпване в училище. Тази не лесна задача са си поставили участниците в проекта „Букварче, бъди ми другарче”, по който работят съвместно Община Плевен в партньорство с фондация „Образователно сътрудничество”. Инициативата се финансира от Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж”. Общата стойност е 185 948 лева, от които 85% са от Европейския социален фонд и 15% – национално съфинансиране.
Първите стъпки по проекта започват през август 2016 година и до момента вече има резултати от неговото изпълнение.