Пет кестена разцъфтяха в плевенския парк „Кайлъка“ в края на последните за годината горещини. На фона на оголелите корони покрай входната алея, чиито листа окапаха още в първите дни на септември, упоритите дървета преди залата с кривите огледала освен с цвят се сдобиха и със свежозелени листа. Тук-там разцъфтяха отново и белите им цветлета. А по-възрастните плевенчани побързаха да предвещаят люта зима, тъй като поверието гласи, че ако дърво цъфне през есента ни чакат виелици и студ.
Подобни новини
Децата от арт школа „Колорит” посветиха 185 награди на родния Плевен
В Деня на народните будители в залите на ХГ „Илия Бешков” – Плевен арт школа „Колорит”, с ръководител Майя Ананиева, откри своя нов творчески сезон с изложба от живописни детски творби под мотото „Свят от цветни чудеса”. Празникът на школата уважиха председателят на Общински съвет – Плевен Мартин Митев и началникът на отдел „Култура“ на […]
Представиха новия директор пред колектива на Регионалния исторически музей
Тази сутрин официално беше представен новият директор на Регионалния исторически музей в Плевен. Владимир Найденов спечели обявения от Община Плевен конкурс за директор на музея. Той беше класиран на първо място със 185 от 280 точки след проведения втори етап на процедурата, включващ защита на концепция за дейността и развитието на музея.
Найденов е завършил „История” във Великотърновския университет „Св. Св. Кирил и Методий” през 2001 година.
Лишени от свобода в плевенския затвор придобиват професии
144-ма лишени от свобода от затвора в Плевен са включени в проекта „Нова възможност за активна адаптация в обществото”, информира Николина Георгиева – експерт в държавното предприятиеФонд „ Затворно дело” към Министерството на правосъдието и координатор на проекта. 25 на сто от тях са от ромски произход и от малцинствени групи. Те са включени в различни обучителни курсове, които им дават възможност за придобиване на професионална квалификация. По думите на Георгиева,свидетелствата за придобита професия ще бъдат раздадени през януари 2016 г. и те се признават в България наравно с тези на Министерството на образованието, като дават възможност на лишените от свобода да упражняват придобитатаспециалност.