Футболистите на „Спартак” започнаха сезона със загуба

Със слаба, безидейна игра започнаха участието си в „Б“ Професионална група футболистите на „Спартак”. Обстоятелствата около селекцията и забавянето на подготовката оказаха влияние и футболистите ни отстъпиха с 4:0 пред добре балансирания и обигран отбор на „Септември” – София. Столичани излязоха на стадион „Плевен” малко притеснени от гостуването, но постепенно набраха смелост и показаха организирана игра, добре водена от средната линия и нападението. Домакините имаха няколко положения, които пропусна Стефан Христов, но през целия мач плевенският нападател се оказа изолиран напред и особено през второто полувреме рядко получаваше извеждащи пасове. Трите смени, направени от старши треньора Диян Дончев, нищо не промениха и на терена в Плевен остана само един отбор – на „Септември”.
Софиянци отбелязаха още в 20-ата минута, когато Иван Тилев, необезпокояван от никого, получи пас в наказателното поле и от непосредствена близост реализира.