Разгромна загуба за баскетболистите ни на финала на редовния сезон

Слаб мач изиграха баскетболистите на „Спартак” в последния кръг на Националната лига. Въпреки домакинството, плевенчани показаха игра без съпротивителни сили и естествено загубиха от водачите във временното класиране – „Лукойл Академик” с разлика от 51 точки – 127:76. Още в началото на срещата стана ясно, че интрига в зала „Балканстрой” няма да има и отборът, който ще властва на баскетболното поле, е само един. Така и стана. Атаките на гостите се редяха една след друга, а защитните сили на домакините липсваха. Водачите в класирането на баскетболното първенство си осигуриха конфортна преднина още в първото полувреме със 62:34. А финалът беше разгромяващ – в последните 10 минути „студентите” реализираха 32 точки срещу 11 на домакините.