14 435 социално слаби от Плевенска област имат възможност да получат хранителни продукти от интервенционните запаси на Европейския съюз по програмата „Благотворителност”. Раздаването на продуктите от втория транш по общини започва по различно време, като за Плевен датата е 11 декември. Помощите ще се раздават в клуба на ул. „Даскал Димо” 7.
Подобни новини
Благотворителна кампания дарява усмивки на нуждаещи се деца
От миналата година Териториалното поделение на Националния осигурителен институт в Плевен се включи в националната кампания за събиране на пластмасови капачки. Със средствата ще бъде подпомогната дейността на клиниката за детски болести в София – обясни за радио „Плевен” Галина Станимирова – директор на плевенското поделение на НОИ. Равносметката от благотворителната кампания „Капачки за усмивка“ […]
Председателят на ОбС-Плевен: Хубаво е Плевен да има своето ежегодно кулинарно състезание
25 ученици от седем училища в Плевен се включиха в първото кулинарно състезание „Ние готвим по-добре“, организирано от Общоградското средношколско общежитие в града. Успех на участниците в кулинарната битка пожела председателят на Общински съвет – Плевен Мартин Митев, като за най-добрите в надпреварата бяха осигурени и награди от името на местния парламент. „Идеята за състезанието е много хубава и ще се радвам то да се превърне в ежегодно, с още повече участници. В мое лице имате абсолютната подкрепа за това и при по-голяма мащабност догодина – разчитайте на помощта ми“, обяви при откриване на състезанието Мартин Митев. Той поздрави организаторите в лицето на Веселка Лилова – директор на Общежитието, за идеята кулинарната надпревара да бъде в навечерието на един от най-хубавите християнски празници – Великден. Мартин Митев се извини, че няма възможност лично да се включи в първото издание на „Ние готвим по-добре“, но обеща да демонстрира добрите си кулинарни умения в следващата кулинарна битка.
Обмислят мерки за решаване на проблема със самонастанили се в частни имоти в Буковлък
Проблемът със самонастанилите се граждани в частни имоти в село Буковлък има два варианта за решение, каза пред журналисти председателят на Общинския съвет в Плевен Дарин Ангелов. Той обясни, че едната възможност е да бъдат разрушени постройките и собствениците да ползват имота си. Втори вариант е самонастанилите се да останат да живеят там, а притежателите на частните имоти да бъдат компенсирани със земя – общинска собственост, на друго място в района. После трябва да се помисли как да бъдат узаконени тези постройки. Става на въпрос за имоти в определен район на селището, където собствениците не могат да влязат във владенията си, тъй като вече има граждани, които са издигнали 18 постройки и живеят там.