Над 100 сурвачки изработиха плевенски деца в работилницата организирана в Регионален исторически музей (РИМ). Произведенията на малките майстори ще бъдат предоставени в благотворителни базари или ще бъдат дарени, съобщава Анелия Първанова, ръководител направление „Връзки с медиите и музейни образователни програми”. В работилницата се включиха 260 деца от предучилищна възраст до пети клас от ОДЗ „Звънче”, ОУ „Йордан Йовков”, НУ „Патриарх Евтимий”, Гимназията с преподаване на чужди езици, НУИ „Панайот Пипков” и СОУ „Иван Вазов”.
Подобни новини
Преосмислят процедурата за наем на нови павилиони в Плевен
До 5 февруари трябва да стане ясно дали ще бъде спряна процедурата за отдаване под наем след конкурс на 11 павилиони за продажба на печатни издания и пакетирани хранителни и нехранителни продукти. Това обяви пред журналисти председателят на Общински съвет Плевен Дарин Ангелов по повод снощния протест на недоволни търговци на дребно, които се обявиха срещу решението на Общинския съвет за провеждане на 6 февруари на конкурс.
Възможностите за сътрудничество с плевенския бизнес представи Почетният консул на Йордания н. пр. д-р Хасан Бармауи
„Възможности за икономическо сътрудничество с град Зарка, Хашемитско Кралство Йордания” беше темата на проведена днес в Плевен работна среща, организирана със съдействието на Община Плевен. Потенциалните сфери за бизнес контакти представи лично Почетният консул на Хашемитското Кралство Йордания в София и Председател на Българо-Йорданската камара за икономическо сътрудничество н. пр. д-р Хасан Бармауи. Той акцентира […]
Национален фолклорен ансамбъл „Българе” и Димитър Селенски представят „Последната нощ на Апостола”
Създаден по идея на продуцента, режисьора и хореографа на Национален фолклорен ансамбъл „Българе” Христо Димитров и актьора Димитър Селенски, спектакълът „Последната нощ на Апостола” ще направи своята премиера пред плевенската публика на 12 юни от 19.00 часа. На сцената на ДКТ „Иван Радоев” „Българе” и Димитър Селенски ще покажат своето виждане за патриотичните емоции, които трябва да ни съпътстват, когато си спомняме за делото на Васил Левски.
„Повод да се роди този спектакъл е усещането, че през последните години изразът на уважение пред паметта на Апостола става все по-формален акт, изпразнен от предишното искрено съпреживяване и преклонение пред подвига и саможертвата му”, споделя Христо Димитров.