Немско месопреработвателно предприятие ще търси подходящи локации в Северна България за разкриване на производство у нас. Конкретни възможности ще бъдат проучени в Плевен, Монтана, Търговище, Шумен, Русе и Разград. Това стана ясно в рамките на проведена среща на изпълнителните директори на компанията с министъра на икономиката Божидар Лукарски, съобщават от пресцентъра на министерството.
Подобни новини
Необикновен дворец отвори врати в Плевен
Отскоро срещу СОУ „Иван Вазов” в Плевен е отворил врати един … Дворец на хартията. Нарекох го така, защото тук децата се занимават с хартиени изделия, сподели управителката Албена Александрова. „Направих го и в помощ на родителите, и в помощ на децата във възрастовата група от 4 до 10 години, които вече са големи за детските кътове. На пет години не им е толкова интересно да прекарват времето си там, а в града възможностите за забавление са малко”, твърди Александрова.
Младежки градски форум организира благотворителни инициативи за Коледа
Младежкият градски форум в Плевен започва подготовка за благотворителния концерт в подкрепа на Българската Коледа. Това оповестиха младежите от организациите, включени във форума. Стана ясно, че инициаторите вече водят разговори с известни български звезди от киното и театъра. Засега потвърждение е получено от Мариян Вълев, който ще бъде водещ на благотворителната вечер. Младите хора изразиха надежда, че Община Плевен ще им съдейства инициативата да се проведе на сцената на ДКТ „Иван Радоев”.
Баскетболният „Спартак” със загуба на старта на шампионата
Плевенският баскетболен отбор „Спартак” записа загуба на старта на първенството в Националната баскетболна лига. Съперникът му – „Балкан” /Ботевград/, оформи солидна преднина още през първите 20 минути и задържа водачеството до края на мача.

