Близо 7 милиона лева са изплатили на работниците си работодатели, бавели трудовите им възнаграждения през миналата година. Това е станало след намесата на Инспекцията по труда в Плевен, а изплатените възнаграждения нареждат плевенската инспекция на второ място в страната. Статистиката даде временно изпълняващата длъжността директор – инж. Марияна Бояджиева.
Подобни новини
Ученичка от Гимназията по туризъм със златен медал от състезание за най-добър сервитьор
Повече от 400 ученици от над 200 професионални гимназии от цялата страна се представиха на Панорамата на професионалното образование, която се е провела в края на април в Пловдив. Първо място в категорията „Най-добър млад сервитьор” спечели ученичката от Професионалната гимназия по туризъм „Алеко Константинов” Плевен – Виктория Красимирова Чоканова. Тя е от 11 „в” клас със специалност „Организация на хотелиерството”. Наградата е връчена лично от заместник министъра на МОН – Атанаска Тенева, съобщават от плевенската гимназия.
Ремонтират светофарни уредби по проект
Във връзка с изпълнението на проекта на Община Плевен с европейско финансиране „Интегриран градски транспорт на Плевен” по компонент „Интелигентна транспортна система” се ремонтират светофарни уредби в различни части на града, попадащи в обхвата на дейностите. В резултат поетапно се спират светофари, уточняват от пресцентъра на местната администрация.
Днес, 5 февруари, беше спряна уредбата при бул. „Г. Кочев” и ул. „Гренадерска”, а утре ще бъде спряна тази на ул. „Гренадерска” и ул. „Княз Ал. Батенберг”.
Пчелари от региона – на протест пред Парламента
50 пчелари от Плевенска област ще участват в днешния митинг пред Народното събрание в столицата. От 13.00 до 15.00 часа пред Парламента хората от гилдията ще протестират срещу подготвените предложения от депутати за изменение на закона за пчеларството и ограничаването на кошерите в един имот до 10. По думите на Юлиян Станчев, председател на Областния пчеларски съюз Плевен, това ще намали бройките на пчелните семейства у нас, защото много хора ще се откажат да гледат кошери.

