Випускничката на СОУ „П. Яворов” Павлина Петишева стана кмет за един ден в рамките на инициативата „Мениджър за един ден”, в която Община Плевен се включва за четиринадесети път. Заедно с нея местната администрация прие и съучениците й Елка Цветкова, Вероника Кянова и Десислав Стойков. Професионалната гимназия по туризъм беше представена от дванадесетокласничката Теодора Александрова.
Подобни новини
Близо 1000 хористи от страната ще пеят в читалище „Съгласие 1869”
Големият форум на туристическите хорове в Бълтгария – XXIX – ят национален песенен празник „Песните на България” през тази година ще се проведе в Плевен. Той се посвещава на две големи чествания с национално значение – 140 г. Плевенска епопея и 180 г. от рождението на Васил Левски – каза за радио „Плевен” доц. д-р Венци Росманов – председател на Туристическо дружество „Кайлъшка долина”. Празникът, който ще бъде открит тази събота /17 юни/ от 11 ч. в салона на читалище „Съгласие”, ще премине под патронажа на Георг Спартански – кмет на Община Плевен. В него ще участват близо 1000 хористи от цялата страна. В залата ще звучат любими български песни, а зрителите ще имат възможност да се насладят на майсторските изпълнения на туристическите хорове и да пеят заедно с тях любимите си мелодии и текстове. На сцената ще има и плевенско присъствие.
Яна Зеленогорска и Санджар Сапаев отново на плевенска сцена
На 10 септември от 19 часа в зала „Катя Попова“, любителите на класическата музика ще имат възможността да се срещнат отново с даровитите млади цигулари – Яна Зеленогорска и Санжар Сапаев. В концертa ще бъде почетен композиторът, цигулар и музикален педагог – проф.Михаил Пеков, който през август навърши 75 години. На диригентския пулт отново застава Деян Павлов. В програмата са включени произведения от български композитори – „Лятна сюита” за цигулка и струнен оркестър от Стефан Драгостинов, тихите и приглушени симфонии за струнен оркестър и пиано „Вратите на съня” от Георги Арнаудов и концерт за две цигулки и оркестър от Михаил Пеков.
Билети вече се продават на касата на билетния център на филхармонията в читалище „Съгласие“.
Инспекцията по труда организира информационен ден
От началото на годината Дирекция „Инспекция по труда” – Плевен е извършила 1097 проверки на територията на областта. Установени са над 4400 нарушения, като половината са по безопасност на труда. Издадени са 4300 предписания и са съставени 144 акта. Най-честите нарушения са констатирани в областта на строителството, търговията и услугите, и при охранителни фирми. За съжаление през последните два месеца има три трудови злополуки при които са загинали трима работници – двама в помпената станция в Гулянци и един от токов удар в Плевен.

