Патриотичният фронт вече има готови номинации за кандидати за кметове на три общини от Плевенска област, това съобщиха коалиционните партньори от ВМРО-БНД и НФСБ. В пресконференцията участваха Красимир Каракачанов, заместник-председател на Народното събрание, Иван Кюлджийски, заместник-председател на общинската структура на ВМРО-БНД и Николай Маринов – областен координатор на НФСБ.
Подобни новини
Футболистите ни посрещат „Созопол” тази събота
На 15 октомври футболистите на „Спартак” – Плевен ще са домакини на едноименния тим от град Созопол. Срещата е от 9-ия кръг на футболното първенство на Втора професионална лига и ще започне в 16 часа на стадион „Плевен“. Тревогите в лагера на плевенския тим са свързани с кадровите проблеми в състава. Капитанът Иво Иванов и централния защитник Цветелин Радев продължават да лекуват контузии. Двубоят пропуска и нападателя Григор Долапчиев, който изтърпява наказание. „Ситуацията при нас е ясна – нуждаем се от точки. Това предопределя и целта ни в предстоящата среща – победа.
Първолаци с мустаци рецитират „Аз съм българче”
На 1 юни тържествено ще приключи учебната година в Плевенския затвор. Това съобщи началникът му – Иван Петков. Празникът ще се проведе в киносалона, където 35 ученици ще получат свидетелство за завършено обучение от първи до четвърти клас. Това са лица лишени от свобода, на възраст между 18 и 62 години, които изтърпяват наказанието си в затвора в Плевен. Сред тях са баща и двамата му синове, осъдени за кражба, които използват възможността да се научат на четмо и писмо в различни класове. Всички ученици от затвора са показали изключителна усърдност и трудолюбие през цялата година, като за тържеството ще представят специална празнична програма. Първолаци с мустаци ще рецитират известното стихотворение на Иван Вазов „ Аз съм българче”. За гостите на тържеството ще бъде подредена експозиция от рисунки, правени през годината.
Музей на открито показа старинни оръжия
Представители на Национално дружество „Традиция” – Плевен показаха оръжия и предмети от старинно военно оборудване в своеобразен музей на открито на площада в село Ясен. Местните хора можеха да разгледат, да научат повече и да докоснат над 50 експоната от частни колекции – част от оръжията бяха напълно автентични, други са реставрирани или са точни копия, изработени по оригинални образци.