Изложба – базар на мартеници изпъстря фоайето на Медицинския университет в Плевен. Младите хора от специалност „Социални дейности” на Медицинския колеж изработиха мартеници съвместно с потребителите на социални услуги на територията на Плевен – Дома за деца, лишени от родителска грижа „Детелина”, Центъра за обществена подкрепа, Защитеното жилище за лица с лека и умерена умствена изостаналост, Дневният център за възрастни с увреждания и Центърът за психично здраве. Те ще ги продават като част от благотворителния проект „Мартеницата – заедно да съхраним традицията”.
Подобни новини
Концерт-беседа разказва за православната литургия
Концерт-беседа на тема „Какво се говори и пее в литургията” ще се състои в художествена галерия „Дарение Светлин Русев” в Плевен. В проявата участват хористи от плевенските православни храмове, както и миряни, желаещи да подкрепят доброто начинание. Част от църковните песнопения ще прозвучат под акомпанимента на роял от Христина Линчева, преподавател в НУИ „Панайот Пипков”, и флейта – Божана Славкова, ученичка в ІІІ клас на НУИ.
Ученици от Музикалното – солисти в образователни концерти
„Младите изпълнители на голямата сцена” се наричат образователните концерти за деца, които организира Плевенска филхармония. Изявата се прави съвместно с ученици от Националното училище по изкуствата „Панайот Пипков”. Солисти на представленията са от най-малките до най-големите изпълнители на различни инструменти и танцьори.
Ясни са проектите, одобрени за финансиране във Втората сесия на раздел III от Културния календар
След провелото се на 18.08.2016 г. второ заседание на Комисията за разглеждане и класиране на предложенията, подадени във Втората сесия на раздел III от Културния календар на Община Плевен, са ясни проектите, които ще бъдат съфинансирани от Община Плевен.
С най-много точки – 435, е оценен проектът на Регионален исторически музей – Плевен „Възрожденецът Нестор Марков и плевенските будители”. На второ място с 428 т. е проектът на Фондация „Диря” „Джаз в галерията” /Есенен Джаз Фест – Плевен 2016/. Проектът на Държавен архив „Календар на времето” събра 426 т., а този на Дружество „Краезнание” – Сборник от научна конференция „Плевен и Плевенския край – минало, традиции, духовност”, е с 313 т.