Много динамична и изпълнена с напрегната работа за специалистите от Центъра за обществена подкрепа – Плевен е била 2014 година. По думите на Албена Димитрова, директор на организацията, разкриването на центъра през 2009 г. дава възможност за предоставяне на различни услуги на плевенчани, като се започне с информация и консултации, свързани с осиновяването и гарантирането на най-добрия интерес на детето съгласно конвенцията на ООН, до предоставянето на услуги в подкрепа на семействата на деца в риск.
Подобни новини
Удостоиха чл.-кор. проф. д-р Григор Горчев с френски орден
В навечерието на 7 април – Международен ден на здравето и празник на здравния работник – с тържествена промоция Медицински университет – Плевен (МУ-Плевен) дипломира Випуск 2019 на Факултет „Обществено здраве“. Официален гост на тържествената промоция беше н. пр. Ерик Льобедел, посланик на Франция в България. На официалната церемония в началото на празника той удостои […]
В плакати показват културния живот в Плевен през 20-ти век
Изложба на плакати и афиши от културния живот на Плевен през 60-90 години на 20-ти век е подготвила Регионална библиотека „Христо Смирненски”. Експозицията представя информации от различни културни изяви през този 30-годишен период, каза директорът Ани Михова. Посетителите могат да видят програми за представления и концерти на Плевенската опера и балет, на различни хорови формации, които вече не съществуват.
Студентите на МУ-Плевен организират Ден на народите
Днес, 12 ноември, от 14 ч. в Спортния комплекс „Проф. д-р Недко Кючуков“ при Медицински университет – Плевен български и чуждестранни студенти ще представят своите различни култури – традиционна кухня, бит, история, народни песни и танци. Това разнообразие, от изпълнения на студенти от 15 държави, ще се разгърне по време на четвъртото издание на превърналия се в традиция Ден на народите (International Day), съобщават от висшето училище. Събитието се организира по инициатива на чуждестранните студенти съвместно с българските им колеги, с подкрепата на ръководството на университета, чиято цел е да запознае академичната общност и плевенската общественост с различните култури на различните държави, чиито представители са участващите студенти.
В организацията и програмата на събитието се включват над 250 студенти, водени от амбицията да представят своите култури от над 15 държави – България, Гърция, Испания, Непал, Индия, Пакистан, Украйна, Молдова, Венецуела, Обединени Арабски Емирства, Нигерия, Турция, Германия, Шри Ланка и Япония.