Баскетболният „Спартак” затвърди последната си позиция във временното класиране на Националната лига, след като загуби във Варна от „Черно море” с 89:63 /24:10, 47:26 и 68:41/. През целия мач домакините са водили в резултата и са стигнали категорично до победата.
Подобни новини
Временно затварят улици заради изграждането на нови тролейбусни линии
Режим на временна организация на движението ще бъде създаден във връзка с провеждането на строително-монтажни работи за нуждите на обект „Реконструкция, подобрения, разширяване и оптимизиране на тролейбусната мрежа – инженеринг в рамките на проект „Интегриран градски транспорт на Плевен”, финансиран от ОПРР 2007 – 2013 г.
Временната организация, свързана с изграждането на нови тролейбусни линии, включва спиране на движението на пътни превозни средства, уточняват от пресцентъра на Община Плевен.
Станимир Беломъжев с три медала от европейското
Най-добрият ски ориентировач Станимир Беломъжев триумфално завърши участието си в Европейското първенство, което се проведе в Швейцария. Националният състезател финишира с три медала в дисциплините спринт, смесени двойки и средна дистанция, като се пребори с традиционно силните представители на Швеция, Норвегия и Русия. Разликата от секунди с класиралите се преди него доказва, че Станимир Беломъжев е състезател от световна величина и успешно мери сили с най-добрите.
Общината да купи „паяк” за справяне с безразборното паркиране, предлага кметът
Общинското предприятие „Център за градска мобилност” да предвиди и заложи средства в бюджета си за следващата 2017 г. за закупуването на техническо средство тип „Паяк” за принудително преместване на неправилно паркирани пътни превозни средства на територията на Плевен. Това разпореди кметът Георг Спартански на оперативното заседание на ръководството на Общината. Той припомни, че обществена поръчка за извършване на услугата беше обявявана два пъти, но кандидати не се явиха, въпреки че имаше заявен интерес.

