Фонд „Обществена солидарност” има намерение да създаде Националното сдружение на общините в Република България. Решението е взето на заседание на Управителния и Контролния съвет на сдружението, съобщи председателят на Общинския съвет в Плевен – Дарин Ангелов, който е член на Контролния съвет на НСОРБ. Решението обаче, ще трябва да вземе годишното Общо събрание, което ще се проведе на 3 и 4 декември тази година.
Подобни новини
Волейболистките ни продължават участие в квалификационни турнири
Волейболистките младша възраст на „Спартак 96” записаха две загуби и една победа в турнира, провел се в Казанлък. Той е квалификационен за отборите, класирали се до този момент на трето място и определя участниците в Държавното първенство по волейбол. Марияна Костова, треньор на плевенчанки, каза за Радио „Плевен”, че момичетата са играли притеснено и не са показали онова, което могат. Проблем е била и контузията на разпределителката Николета Паунова, което допълнително е натоварило психически младите волейболистки. „Спартак 96” беше надигран от софийския „Звезди 94” и ВК „Казанлък” с 3:0 гейма и е спечелил с 3:1 срещу „Ботев” /Ихтиман/. По думите на Марияна Костова ще има още един турнир на така наречените „трети” и класирането на първия и втория в него ще определи участниците на финалите.
Заличават 12 административни адреси в Плевен
Със Заповед на кмета на Община Плевен РД10-290/11.03.2016 г. са заличени от Националния класификатор следните административни адреси в гр. Плевен:
– ул. „Генерал Тотлебен” №33; – ул. „Генерал Гурко” №3;
– ул. „Георги Кочев” №44А; – ул. „Георги Кочев” №44;
– ул. „П.Р.Славейков” №54; – ул. „Вардар” №34;
– ул. „Орлица” №6; – ул. „Брацигово” №23;
– ул. „Чорлу” №13; – бул. „Христо Ботев” №146;
– ул. „Незабравка” №8; – ул. „Дунав” №26.
ЗАПАДНИТЕ ДЪРЖАВИ И САНСТЕФАНСКИЯ ДОГОВОР
Подписването на Санстефанския договор е успех на руската политика. Той изразява руското разбиране за решение на някои проблеми на Източния въпрос. Договорът е в съгласие с интересите на българския народ и прави крачка напред в развитието на националните борби на другите балкански народи. Но постановленията му са в противоречие с интересите на големите западни държави, главно Англия и Австро-Унгария, на чиято помощ разчита Османската империя да си възвърне поне част от изгубеното във войната от 1877-1878 година.
На 17.03.1878 г. договорът е ратифициран от Русия и Османската империя и влиза в сила. Той урежда в основни линии българския национален въпрос, частично – сръбския и гръцкия, а албанския – никак.