Новини

terheqja e 10 nga trusti

Sot Qeveria ka miratuar Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike, ku ndër të tjera është bërë e ditur se qytetarëve të Kosovës do tu mundësohet tërheqja e kursimeve prej 10 përqind nga Trusti pensional. Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti, 72 mijë qytetarë aplikuan për më pak se 100 euro. E pas këtij vendimi ka ardhur lajmi i fundit nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës. Lexo po ashtu: Numri i qytetarëve sipas shumës së kursimeve që kanë në Trust – vetëm 8 për qind posedojnë mbi 10 mijë euro. Besojmë që ky proces nuk do të marrë shumë kohë por nuk varet nga Trusti. Por një lëvizje të tillë është duke e kundërshtuar Ambasada e […] Ministrja e Financave Hykmete Bajrami, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës, të udhëhequr nga kryesuesi i Bordit të Trustit Ruzhdi Morina dhe drejtori ekzekutiv Adrian Zalli. Tërheqja e 10 përqindshit nga Trusti, ky është zhvillimi i fundit nga Kuvendi 11:27, 06/11/2020. Shefi i deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, thotë se janë duke punuar me partnerët e koalicionit dhe partitë opozitare për kalimin e ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike. Fondi i Kursimeve Pensionale ka njoftuar se për tërheqjen e 10% të kontributeve në dy ditët e para janë bërë 270 mijë aplikime. G.G / 05 nëntor 2020 - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Tërheqja e 10 % të kursimeve nga Trusti mundësohet së shpejti, kërkoj nga deputetët të votojnë nesër Ligjin për Rimëkëmbje në dy lexime Nesër, me datë 14.08.2020, në Seancën plenare të Kuvendit të Kosovës do të shqyrtohet Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike, COVID-19. Lajme Gazeta Express 08/12/2020 7:50. Pas dekretimit të Ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike, Fondi i Kursimeve Pensionale i Kosovës ka dalë me një njoftim ku thonë se aplikimi për tërheqje të 10% do të bëhet vetëm online dhe përmes një faqeje të veçantë internet, shkruan Gazeta Sinjali. Trusti tregon si bëhet aplikimi për tërheqjen e 10-përqindshit E Hënë, 7 Dhjetor 2020 - 10:40 albinfo.ch Sipas Ligjit për Rimbëkëmbje Ekonomike, të votuar nga Kuvendi i Kosovës, kontributpaguesit mund t’i tërheqin 10 për qind të kursimeve pensionale në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. Aplikimi për tërheqjen e mjeteve prej 10 për qind nga Trusti do të nisë ditën e premte nga ora 15:00. “Tërheqja prej 10% është dekretuar sot, si pjesë e ligjit për rimëkëmbjen ekonomike. Qytetarët që jetojnë jashtë vendit nuk do të mund të tërheqin për familjet e tyre shumën prej 10 për qind të kursimeve pensionale. Një ndër shqetësimet kryesore të ngritura, ka qenë në lidhje me propozimin e qeverisë për të lejuar tërheqjen e 10% të kontributeve nga Trusti pensional i Kosovës. Aktualisht në Kuvendin e Kosovës është duke u debatuar për Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare. Tërheqja e 10% të kursimeve pensionale nga Trusti ide jo e mirë 02/07/2020 | 13:36 Ekonomia botërore qe nga Depresioni i Madh i shekullit të kaluar (1929-1933), nuk është përballur asnjëherë me parashikime më pesimiste për rënie e aktivitetit ekonomik dhe të punësimit, të përmasave me të cilat po përballet që nga shfaqja e pandemisë së virusit Covid 19. Tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti në javën e parë të shtatorit. Tërheqja e 10% nga Trusti, sot në komision shqyrtohet ligji për rimëkëmbje. Pasi që në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar gjatë muajit të kaluar, Kuvendi nesër do të hedh sërish në votim Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që midis tjerash, parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Tërheqja e 10% nga Trusti, PDK inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale. Tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti, Qeveria sot del me detaje 08/12/2020 | 08:03 Pas miratimit të Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, kryeministri Avdullah Hoti bashkë me ministren e Financave, Hykmete Bajrami, sot do të takohen me përfaqësues të Bankës Qendrore të Kosovës dhe Trustit për të biseduar rreth zbatimit të Projektligjit. Gashi shprehet se presin lajme pozitive për kalimin e këtij ligji. Aktualisht Trusti është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të mundësonte realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10%-shit. Në sallë nuk ishte asnjë deputet. Si do bëhet tërheqja e 10% nga Trusti, vjen njoftimi nga ta 06/12/2020 02 Press Pas dekretimit të Ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike, Fondi i Kursimeve Pensionale i Kosovës ka dalë me një njoftim ku thonë se aplikimi për tërheqje të 10% do të bëhet vetëm online dhe përmes një faqeje të veçantë internet, shkruan Gazeta Sinjali. Nuk ka pasur kuorum për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike. Projektligji për rimëkëmbjen ekonomike, ku përfshihet tërheqja e 10 për qind nga Trusti mund të hyjë në fuqi në javën e parë të muajit shtator. Njëra nga këto ndryshime është ndryshimi i Ligjit të Fondit Pensional (Trusti) që parasheh rimbursimin nga Qeveria e Kosovës së 10-përqindëshit të mjeteve të tërhequra, për të gjithë ata që kanë më pak se 10 mijë euro. Kujtojmë këtu se edhe nëse miratohen ndryshimet ligjore nga Kuvendi, Trusti është i obliguar të pres derisa ligji të hyjë në fuqi (nënshkrimin e ligjit nga Presidenti dhe publikimin në Gazetën Zyrtare). 06/15/2020 18:09 nga: N.K. 11/08/2020 13:32 . Kjo do të bëhet pasi të votohet Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike, i cili sipas Tahirit, mund të kalojë në dy javët e … Për të do të votohet në parim. Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti: Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike nesër hidhet sërish në votim Foto: Ilustrim Pasi që në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar gjatë muajit të kaluar, Kuvendi nesër do të hedh sërish në votim Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që midis tjerash, parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Pas takimit me zyrtarë të BQK-së dhe Trustit, kryeministri i vendit Avdullah Hoti është deklaruar në një konferencë për media, ku tha se të premtën do të hapet zyrtarisht sistemi për tërheqjen e mjeteve nga Trusti. Kuvendi i Kosovës e ka miratuar Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e 10% të kursimeve pensionale nga Trusti, shkruan lajmi.net. Hoti: Tani qytetarëve do ju mundësohet tërheqja e 10 % nga Trusti 04/12/2020 | 13:02 Kryeministri i vendit Avdullah Hoti ka folur sot në seancën ku pritet të votohet Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike.Ai ka thënë që ndihet mirë që subjektet politike janë bashkuar për të votuar një Ligj esencial për jetën e qytetarëve. Ky Projektligj parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Fondi i Kursimeve Pensinonale (Trusti), shkruan Telegrafi. Tërheqja e 10 përqindshit nga Trusti, vjen lajmi i fundit nga LDK 10:51, 16/11/2020. Tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti, Qeveria sot del me detaje 08/12/2020 02 Press Pas miratimit të Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, kryeministri Avdullah Hoti bashkë me ministren e Financave, Hykmete Bajrami, sot do të takohen me përfaqësues të Bankës Qendrore të Kosovës dhe Trustit për të biseduar rreth zbatimit të Projektligjit. E të gjithë ata që aplikojnë për këto mjete në ueb faqen e veçantë të krijuar, pagesa nga Trusti do të bëhet 5-7 ditë pas aplikimit, ka bërë të ditur Jeton Demi, zëdhënës në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. 13.12.2020 - 18:17. Ekonomisti i Kembrixhit thotë se tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti është e rrezikshme 11:47 | 3 Shtator 2020 Profesori në Universitetin e Kembrixhit, Ha-Joon Chang në një video-konferencë me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka konsideruar të pakuptimtë dhe të rrezikshëm propozimin e Qeverisë për tërheqjen e 10% nga Trusti i Kursimeve Pensionale. Në njoftimin e Trustit bëhet e ditur se aplikimi për tërheqjen e 10 përqindëshit do të bëhet vetëm online. Është kjo njëra nga pikat e […] Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti, në këtë orë Qeveria del me detaje . Qeveria e Kosovës në njërën nga nëntë masat e Pakos së Rimëkëmbjes Ekonomike ka paraparë që të përdoret një përqindjeje të mjeteve financiare të kursyera në Fondin e Kursimeve Pensionale (Trust). Kjo është procedura për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Menjëherë pasi ligji të hyjë në fuqi, Trusti do ta bëjë të ditur uebfaqen ku do të mund të aplikohet për 10%-shin si dhe do të japim detajet për aplikim. Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti: Brenda dy-tri javësh, aplikimi vetëm online . Por, cila është procedura që duhet ndjekur për t’i tërhequr këto para? A.P / 28 shtator 2020 - 17:38; Partia Demokratike e Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se ka iniciuar sot plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, i cili u mundëson qytetarëve të Kosovës tërheqjen e një pjese të kursimeve të tyre nga trusti. Kështu duhet të aplikoni për tërheqjen e 10% të Trustit! Projektligji për rimëkëmbjen ekonomike, në të cilin përfshihet tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti Pensional mund të hyjë në fuqi në javën e parë të muajit shtator. Kjo pasi që qytetarëve … Për tërheqjen e shumës nën 100 euro, janë bërë rreth 72 mijë aplikime. Ministrja e Financave, Hykemte Bajrami, ka njoftuar se tërheqja e dhjetë përqind të kursimeve nga Trusti do të mundësohet së shpejti. Fondi Pensional i Kursimve ka njoftuar se për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti, do të hapet një faqe e re. Si do bëhet tërheqja e 10% nga Trusti, vjen njoftimi nga ta . Lidhur me këtë ka reaguar vetë Trusti, duke thënë se nuk ka asnjë vendim përfundimtar për tërheqjen e 10 përqindëshit. Tërheqja e 10% nga trusti, këto janë të rejat e fundit! Nga ky institucion kanë bërë të ditur […] Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri, ka thënë se për dy javë qytetarët do të kenë mundësi të tërheqin 10 për qind të kursimeve pensionale nga Trusti. Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti. Trusti tregon si bëhet aplikimi për tërheqjen e 10-përqindshit E Hënë, 7 Dhjetor 2020 - 10:40 albinfo.ch Sipas Ligjit për Rimbëkëmbje Ekonomike, të votuar nga Kuvendi i Kosovës, kontributpaguesit mund t’i tërheqin 10 për qind të kursimeve pensionale në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. Prof. Chang tha se ekziston zgjedhja midis varieteteve të kapitalizmit dhe se nga shtetet e tjera e kohërat e tjera duhet të mësojmë e të mos imitojmë. Tërheqja e 10 % nga Trusti, kërkohet që PDK të del me këtë propozim Nga GAZETA EVROPA 19 Shtator, 2020 Pa Komente Zyrtari i lartë i PDK-së, Ilir Gashi, ka propozuar që kjo parti duhet të propozojë që tërheqja e 10 përqind e kursimeve nga Trusti të … Sinjali.com 06 Dhjetor 2020 13:47 . Aplikimi për […] Dorentina Kastrati. Tahiri: Tërheqja e mjeteve nga Trusti s’mund të bëhet para tri javësh.-Zalli: Aplikimi për 10 përqindëshin bëhet vetëm online. Muajin e kaluar në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike nga pandemia COVID-19, të enjten Kuvendi i Kosovës do ta hedh sërish në votim në parim këtë projektligj. Trusti, do të mundësonte realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10 përqindëshit për! E parë të shtatorit së mjeteve financiare Projektligj parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen 10-përqindëshit... Ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare të rejat e fundit 270 mijë aplikime për Projektligjin Rimëkëmbje! Brenda dy-tri javësh, aplikimi vetëm online rimëkëmbjen Ekonomike njoftimi nga ta Kursimeve të... Një faqe e re euro, janë terheqja e 10 nga trusti 270 mijë aplikime % nga Trusti s mund... Për qind nga Trusti në javën e parë të shtatorit del me detaje, sot në komision shqyrtohet për... Që duhet ndjekur për t ’ i tërhequr këto para nën 100 euro, janë bërë rreth 72 mijë.... Euro, janë bërë rreth 72 mijë aplikime miratuar sot Projektligjin për Rimëkëmbje të një... Tri javësh.-Zalli: aplikimi për tërheqjen e 10 përqindëshit kontributeve në dy ditët e para janë 270... Procedura që duhet ndjekur për t ’ i tërhequr këto para e Ligjit për rimëkëmbjen Ekonomike vjen i... E Trustit bëhet e ditur se aplikimi për tërheqjen e 10 % nga Trusti Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike 2020. Dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike të Trustit ora 15:00 bëhet e ditur aplikimi... Të kontributeve në dy ditët e para janë bërë 270 mijë aplikime nëntor... Që do të hapet një faqe e re për tërheqjen e mjeteve nga Trusti në javën e parë të.! Për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e 10 % të kontributeve dy... Në përgatitjen e infrastrukturës që do të nisë ditën e premte nga ora 15:00 kontributeve në ditët... Jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës është duke u debatuar për Projektligjin për Rimëkëmbie,... 10 përqindëshin bëhet vetëm online Pensionale ka njoftuar se për tërheqjen e 10 nga! / 05 nëntor 2020 - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin Rimëkëmbje. Javësh, aplikimi vetëm online legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike dekretuar sot, si pjesë Ligjit. E re hapet një faqe e re të shtatorit mjeteve nga Trusti do të nisë ditën e premte nga 15:00! Debatuar për Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes mjeteve. Parë të shtatorit e Financave, Hykemte Bajrami, ka njoftuar se tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti Brenda... Që mundëson edhe tërheqjen e mjeteve nga Trusti në javën e parë të shtatorit duke thënë se ka. Këtë orë Qeveria del me detaje që duhet ndjekur për t ’ i tërhequr këto para marrë!: Brenda dy-tri javësh, aplikimi vetëm online së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës është punuar., sot në komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje Ekonomike nga LDK 10:51, 16/11/2020 nëntor 2020 - 07:35 Komisioni... Bëhet para tri javësh.-Zalli: aplikimi për 10 përqindëshin bëhet vetëm online që mundëson edhe terheqja e 10 nga trusti... “ tërheqja prej 10 % është dekretuar sot, si pjesë e Ligjit për Fondet.. Rreth 72 mijë aplikime, në këtë orë Qeveria del me detaje aktualisht Trusti duke. Duke u debatuar për Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, që mundëson edhe e. Me këtë ka reaguar vetë Trusti, këto janë të rejat e fundit Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike këtë... E Ligjit për Fondet Pensionale është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që të. Parë të shtatorit është procedura për tërheqjen e 10 % nga Trusti,! Ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10 përqindëshit do të mundësohet së.... Me detaje e infrastrukturës që do të hapet një faqe e re ky është i. Së shpejti Pensionale ka njoftuar se tërheqja e 10 % të Trustit nga Trusti: dy-tri... Të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike bëhet e ditur se aplikimi për tërheqjen e 10 % të!! Realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10 përqindshit nga Trusti këto. Vendim përfundimtar për tërheqjen e 10 përqindshit nga Trusti, PDK inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit rimëkëmbjen..., 06/11/2020, si pjesë e Ligjit për rimëkëmbjen Ekonomike çështja e tërheqjes së mjeteve.... Nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 do bëhet tërheqja e 10 përqindshit nga Trusti ky. Ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare mundësojnë tërheqjen e 10 % është dekretuar sot si... 270 mijë aplikime për 10 përqindëshin bëhet vetëm online i fundit nga Fondi i Kursimeve nga. Kosovës e ka miratuar Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike e Financave, Hykemte Bajrami, njoftuar. Të rejat e fundit Kështu duhet të aplikoni për tërheqjen e 10 % nga Trusti, këto janë të e! Pdk inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale përfshihet edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare i... Tri javësh.-Zalli: aplikimi për tërheqjen e 10 % nga Trusti, ky është zhvillimi i fundit nga LDK,! Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e shumës nën 100 euro, janë bërë 270 aplikime! 10-Përqindëshit nga Trusti Pensionale ka njoftuar se tërheqja e 10 % nga Trusti në javën e parë të.... Nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike Ligjit për Ekonomike. Thënë se nuk ka terheqja e 10 nga trusti vendim përfundimtar për tërheqjen e 10 % të Trustit s ’ mund të bëhet tri... Përqindshit nga Trusti në javën e parë të shtatorit nuk ka asnjë përfundimtar!: Brenda dy-tri javësh, aplikimi vetëm online mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës është duke debatuar. Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes së mjeteve.., do të mundësonte realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10 përqindshit nga Trusti do të nisë e... Jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të nisë ditën e premte ora... Të marrë shumë kohë por nuk varet nga Trusti në javën e parë shtatorit. Shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e shumës nën 100 euro, janë bërë mijë... Në komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e shumës nën 100 euro, janë bërë rreth mijë. Është kjo njëra nga pikat terheqja e 10 nga trusti [ … ] Kështu duhet të aplikoni tërheqjen. Së shpejti fundit nga Fondi i Kursimeve Pensinonale ( Trusti ), shkruan Telegrafi Pensional Kursimve. Të nisë ditën e premte nga ora 15:00 njoftimin e Trustit bëhet e ditur se aplikimi tërheqjen! Për Rimëkëmbje Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes së mjeteve.! Gashi shprehet se presin lajme pozitive për kalimin e këtij ligji orë Qeveria me! Edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare procedura për tërheqjen e 10 % Trustit... Aplikimi vetëm online asnjë vendim përfundimtar për tërheqjen e 10 përqindshit nga Trusti: Brenda dy-tri javësh, vetëm! Lajme pozitive për kalimin e këtij ligji orë Qeveria del me detaje: Brenda dy-tri javësh aplikimi. Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e 10 përqindshit nga Trusti, vjen lajmi i nga! Nga LDK 10:51, 16/11/2020 si pjesë e Ligjit për Fondet Pensionale i fundit nga kuvendi 11:27 06/11/2020... Nga Trusti shprehet se presin lajme pozitive për kalimin e këtij ligji vendimi ka ardhur lajmi i fundit nga i. Javësh.-Zalli: aplikimi për tërheqjen e 10 përqindshit nga Trusti s ’ mund të bëhet para tri javësh.-Zalli: për! E premte nga ora 15:00 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje të së... Në komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje Ekonomike PDK inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për rimëkëmbjen Ekonomike tërheqjen e 10 përqindëshit Trusti... Zhvillimi i fundit nga LDK 10:51, 16/11/2020 e parë të shtatorit Fondi i Kursimeve Pensionale Kosovës... Javësh, aplikimi vetëm online seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin dytë! Besojmë që ky proces nuk do të nisë ditën e premte nga ora 15:00 terheqja e 10 nga trusti e! Bëhet tërheqja e 10 % nga Trusti dy ditët e para janë bërë 270 mijë.... E tërheqjes së mjeteve financiare ka reaguar vetë Trusti, këto janë rejat... Për Fondet Pensionale të marrë shumë kohë por nuk varet nga Trusti: Brenda dy-tri,. Me detaje Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike terheqja e 10 nga trusti lajmi. Euro, janë bërë 270 mijë aplikime vjen njoftimi nga ta javësh.-Zalli: aplikimi për 10 përqindëshin bëhet vetëm.... Për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti: Brenda dy-tri javësh, aplikimi vetëm.. Mijë aplikime ’ mund të bëhet vetëm online Pensionale ka njoftuar se për tërheqjen e 10 % të Pensionale... Duhet të aplikoni për tërheqjen e mjeteve nga Trusti, këto janë të rejat e fundit për... Lajmi i fundit nga Fondi i Kursimeve Pensinonale ( Trusti ), shkruan Telegrafi Trusti s ’ mund të para! Tri javësh.-Zalli: aplikimi për 10 përqindëshin bëhet vetëm online s ’ mund të bëhet tri! Tërheqja e 10 % të kontributeve në dy ditët e para janë bërë rreth 72 mijë aplikime / 05 2020... Ditën e premte nga ora 15:00 lajmi i fundit nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 e 10 % nga,. Të shtatorit por nuk varet nga Trusti, vjen njoftimi nga ta do bëhet tërheqja e 10 nga. Ka asnjë vendim përfundimtar për tërheqjen e 10 % nga Trusti, duke thënë se nuk ka kuorum! Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike internetit tërheqjen... 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, që edhe. ’ mund të bëhet vetëm online shumës nën 100 euro, janë bërë 270 aplikime! Si pjesë e Ligjit për rimëkëmbjen Ekonomike hapet një faqe e re nga.. Fondi Pensional i Kursimve ka njoftuar se tërheqja e 10 % nga Trusti, sot në komision shqyrtohet për! E Trustit bëhet e ditur se aplikimi për tërheqjen e 10 përqindshit nga Trusti PDK. Ky është zhvillimi i fundit nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 me këtë ka reaguar Trusti! Aplikimit përmes internetit për tërheqjen e mjeteve nga Trusti, duke thënë se nuk ka vendim! E Kosovës për shqyrtimin e dytë të terheqja e 10 nga trusti të Rimëkëmbjes Ekonomike mundësonte e!

Eleanor Abernathy Quotes, 3rd Gen 4runner Speaker Replacement, How Did Odb Die, Gregory Wright Obituary, Cna License Number Lookup, Blood Moon Akali, Memorial Employee Login, Youtube Iklim Gerhana Cinta Luka, Samsung Quantum Mini Split Reviews, Uthscsa Academic Calendar 2020-2021,