По повод 24 май – Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост, и след проведено гласуване от обществено-експертния съвет по култура в Арт центъра бяха отличени дейци на културата:
1.Мариета Калъпова – актриса в ДКТ „Ив. Радоев”
2.Красимир Кондов – главен художествен ръководител на Северняшки ансамбъл
3.Александър Сахатчиев – уредник в ХГ „Илия Бешков”
4.Илиян Ангелов – художник, член на СБХ – група Плевен
5.Богомил Стоев – екскурзовод в РВИМ
Наградени бяха и колективите на:
1.Северняшки ансамбъл за народни песни и танци „Иван Вълев” по случай 60 години от създаването му;
2.Регионална библиотека „Христо Смирненски” по случай 65-годишнината от създаването й;
3.ДКТ „Иван Радоев” по случай 100-годишнината от създаването му.
Ден по-рано традиционни награди в областта на културата и образованието на Община Плевен по повод 24 май кметът Георг Спартански връчи на деца, ученици, учители и директори на церемония в зала „Катя Попова”.
Отличените тази година са:
І. ЗА ПОСТИЖЕНИЯ В ОБЛАСТТА НА ИЗКУСТВОТО
Деца
Децата от ДГ „Слънце”
Ева Славчева
Габриела Маринчева
Елица Симеонова
Дивна Обретенова
Ръководители:
Силвия Моневска
Ивета Христова
Виргиния Борисова
Деца от ДГ „Иглика”
Мария Анова
Йоана Бъчева
Рая Бекярова
Калина Терзиева
Дарин Димитров
С ръководител Захаринка Панталеева
ІІ КОЛЕКТИВНА НАГРАДИ
1.Колективна награда за фолклорна вокална група „Игличе”от ДГ „Иглика”, спечелили първо място и златен медал от Националния детско-юношески конкурс за музикално изкуство „Орфееви таланти” с ръководител Таня Халова
2.Колективна награда за децата от група „Звездички” при ДГ „Кокиче”, спечелили първо място на Международния детски конкурс „Южни слънца” и Националния фестивал на руската поезия, песен и танц с ръководители Красимира Колева и Галя Нанкова
3.Отбор „Незабравка” при ДГ „Незабравка”, заел първо място на Гимнастрада с ръководител Мариана Козова
Център за ученическо, техническо и научно творчество
Ученици
Виктория Георгиева
Никол Ванева
Светослава Печева
Магдалена Пачева
Ивана Найденова
С ръководител Даниела Вълова
и
Никола Симов
Стефка Огнянова
С ръководител Клаида Дойчинова
Център за работа с деца
Формациите, които донесоха призови места от Международен детски фестивал „Млади таланти” 2019, Национален конкурс за изпълнители на народна музика „Дунавски славей”, Национален конкурс „От Коледа до Васильовден” и Международен детски конкурс „Южни слънца”
Смесен хор „Звъника” с ръководител Ваня Делийска
Школи по изобразително изкуство с ръководител Вяра Савова
Народен хор при ДЮФА „Нашенчета” с ръководител Николина Спасова
Народен оркестър при ДЮФА „Нашенчета” с ръководител Йордан Спасов
Танцов състав при ДЮФА „Нашенчета” с ръководител Огнян Летов
Акордеонно трио с ръководител Ценка Тодорова
И учениците:
Маргарет Георгиева
Виктор Доков
Лъчезар Точев
Велислава Кожухарова
Антония Томова
Джими Стефанов
Стефан Стефанов
Йоан Василев
с ръководител Мария Русева
ІІ. ПОСТИЖЕНИЯ В ОБЛАСТТА НА ОБРАЗОВАНИЕТО – УЧЕНИЦИ и ТЕХНИТЕ УЧИТЕЛИ
НУ „Христо Ботев”
Деца
Николай Цветанов
Йордан Иванчев
Кристина Манчева
Ема Динкова
Мартин Попов
Валентин Христов
Георги Михайлов
С ръководители:
Румяна Михайлова
Йонита Милова
Милена Георгиева
Нели Цветанова
Лилия Дамянова
НУ „Единство”
Ученици
Станислав Петров
Мадлен Димитрова
Никол Любомирова
Ивайло Минчев
С ръководители:
Стелиян Петров
Юлия Кълбова
Людмила Йотова
ОУ „Д-р Петър Берон”
Ученици
Йоана Маркова
Лора Бейкова
Далия Аладжова
Ръководител: Любимка Петкова – Вутова
ОУ „Васил Левски”
Ученици
Даниел Димитров
Кристина Върбанова
Ръководител: Богомила Милчева
ОУ „Валери Петров”
Ученици
Рая Костова
Нора Рашева
Цветан Димитров
Виктор Христов
С ръководители:
Искра Арабаджиева
Христинка Илиева
Димитър Димитров
Емилия Цонева
ОУ „Лазар Станев”
Ученици
Елица Симеонова
Цветослав Драганов
Учител: Росица Денчева
СУ „Стоян Заимов”
Ученик
Божидар Станев
Ръководител: Павлина Василева
СУ „Пейо Яворов”
Ученик
Цветан Георгиев
СУ „Иван Вазов”
Ученици
Гергана Христова
Борис Йорданов
Габриела Лилянова
Рая Маринова
Гергана Младенова
Теодор Гевреков
Денислав Стоев
Калина Василева
И ръководители:
Силвия Георгиева
Маргарита Стефанова
Станка Ненчева
Диляна Ангелова
Държавна финансово-стопанска гимназия „Интелект”
Ученик
Виктория Вълкова
Ръководител: Йоана Лазарова
Математическа гимназия „Гео Милев”
Ученици
Ани Георгиева
Георги Тончев
Кристиан Милев
Кристиан Георгиев
Ева Русева
Катрин Нинова
Валентин Филипов
Ръководители:
Рени Тодорова
Елена Томева
Георги Чудомиров
Миланка Дечева
Профилирана гимназия с преподаване на чужди езици
Ученик
Пламен Георгиев
Ръководител: Светла Тодорова
ІІІ. НАГРАДЕНИ УЧИТЕЛИ И ДИРЕКТОРИ НА ПЛЕВЕНСКИ УЧИЛИЩА И ДЕТСКИ ГРАДИНИ, СЪГЛАСНО ПРАВИЛА ЗА ГОДИШНИ НАГРАДИ В СИСТЕМАТА НА ОБРАЗОВАНИЕТО В ОБЩИНА ПЛЕВЕН
ДИРЕКТОРИ
- Румяна Цветкова Николова – директор на ДГ „Теменуга”
- Цветелин Ненчев Горанов – директор на НУ „Хр. Ботев”
- Лилия Маринова Борисова – директор на ОУ „Цв. Спасов”
- Татяна Михайлова Христова – директор на ОУ „Св. Климент Охридски”
- Малинка Димитрова Маринова – директор на Професионална гимназия по туризъм
УЧИТЕЛИ
- Наталия Теодосиева Ботева – НУ „Хр. Ботев” – Плевен
- Камелия Александрова Кръстева – ОУ „Д-р Петър Берон” – Плевен
- Мая Мелкова Цветкова – ОУ „Св. Климент Охридски” – Плевен
- Тодорка Николаева Бельовска – ОУ „Васил Левски” – Плевен
- Анка Иванова Иванова – ОУ „Лазар Станев” – Плевен
- Веска Кирилова Шоричелова – ОУ „Васил Левски” – Беглеж
- Людмила Бояджиева – ПГПЧЕ – Плевен
- Йоана Димчева Лазарова – ДФСГ „Интелект” – Плевен
- Цветанка Георгиева Андреева – МГ „Гео Милев” – Плевен
- Павлина Данаилова Василева – СУ „Стоян Заимов” – Плевен
- Иванка Петкова Делийска – ЦПЛР – ЦРД – Плевен
- Иглика Боянова Влахова – ДГ „Гергана” – Плевен
- Росица Стефанова Георгиева – ДГ „Пролет” – Плевен
- Таня Найденова Халова – ДГ „Иглика” – Плевен
- Мими Иванова Радулова – ДГ „Щастливо детство” – Плевен
- Галя Севдалинова Великова – ДГ „Незабравка” – Плевен
- Ана Димитрова Христова – ДГ „Слънце” – Плевен