Новини

„Спартак“ завърши сезона с победа

Последната среща от редовния сезон на плевенските баскетболисти се превърна в празник, тъй като в домакинския си мач снощи в зала „Балканстрой“ те постигнаха така желана и от тях, и от феновете победа. Крайният резултат – 89:78 /18:22, 25:14, 27:21 и 19:21/  срещу „Академик“ /София/ даде възможност на плевенчани да регистрират 10 победи през сезона, докато столичани  останаха само с четири. И за двата състава предстоят трудни четвъртфинали – „Левски Лукойл“ е съперникът на „Академик“София, а „Спартак“ ще срещне „Балкан“. Столичани започнаха добре срещата, като водеха след първата четвърт /22:18/, но във втората домакините успяха да обърнат в своя полза и да задържат преднината си. Съставът от Правец се бори до последно, но така и не успя да скъси разликата и да търси нов обрат. Шестима играчи на „Спартак“  завършиха с двуцифрен актив като с 15 точки най-резултатен бе Константин Коев. С дабъл-дабъл се отчетоха Николай Върбанов и Иван Лилов – първият с 13 точки и 10 борби, а вторият с 11 точки и 11 борби. За „Академик“  Цветомир Чернокожев реализира 16 точки, Николай Николов и Николай Грозев – по 15. Плевенските баскетболисти взеха двойно повече борби и направиха много повече асистенции от столичани.