Новини

Три медала от турнира за „Купата на МОЛ Велико Търново“ за шахматистите на                                                                                „Спартак Плевен XXI “

Във Велико Търново се състоя четвъртият детски турнир за „Купата на МОЛ Велико Търново“.В него се включиха 72 състезатели от цялата страна .Те  играха  общ турнир в 6 кръга по „Швейцарска Система“,като допълнително се правеха класации за групите до 6,8 ,10 и 12 години.Четирима състезатели на  „Спартак Плевен XXI „,участвуваха в турнира.Всички се представиха отлично,като трима от тях спечелиха медали – информира Чавдар Андреев. Той каза още за радио „Плевен“, че опитните Кристиан Георгиев и Кристиан Милев бяха едни от основните фаворити за спечелване на медалите в генералният турнир.

И двамата завършиха с 5 точки от 6 възможни,като по допълнителни показатели Кристиан Георгиев спечели сребърния медал ,а Кристиан Милев остана шести.Отлично пък в своя  дебют в шахматно състезание се представи Лора Бейкова,която със 3 точки спечели бронзовия медал при момичетата до 12 години.Домакините бяха подготвили и няколко специални награди.Така Борис Дяков със 4 точки спечели второ място в класацията за ной-добре представил се неградиран състезател.

Това е и второ престижно класиране в неговото семейство,след като преди седмица баща му Мартин Дяков стана четвърти при мъжете в България по блиц .Турнирът бе спечелен  от Кристиан Ангеловот „Етър“(В.Търново).  Това е пореден успех на възпитаниците на треньора мс Михаил Гигов и на СКШ“Спартак Плевен XXI“.До края на годината клубът ще организира „Коледен Турнир “ за своите състезатели,на който ще бъде отчетена и спортната 2018 г.